airberlin z nową ofertą dla biznesu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 marca 2015 13:31
Linia airberlin chce poprawić ofertę dla klientów korporacyjnych i często latających. Powstania nowa marka usług dla firm pod nazwą "airberlin business benefits". Zmiany obejmą także program lojalnościowy topbonus.
Reklama

W ramach oferty dla klientów korporacyjnych airberlin zamierza oferować trzy różne programy skierowane do innych grup pasażerów.

Cały czas rozwijany ma być istniejący już program dla małych i średnich przedsiębiorstw Business Points. Uczestniczy w nim już ponad 15 tys. firm.

Business Pro to nowy produkt dla firm, który umożliwia m.in. bezpłatną zmianę rezerwacji nawet w taryfie FlyClassic i który jest skierowany do firm poszukujących korzystnej ceny. Z kolei produkt Business Prime to udoskonalony model płatności ratalnych dla firm, oferujący więcej możliwości, większą elastyczność i bardziej atrakcyjne ceny lotów.

- Będziemy stanowić pierwszy wybór pasażera podróżującego służbowo. Naszym celem jest przy tym oferowanie wszystkim firmom dostosowanego do ich potrzeb produktu w wybranym przez nich kanale rezerwacji. Ulepszamy zakres usług i produktów, koncentrując nasze portfolio pod nową marką, którą w najbliższych latach zamierzamy konsekwentnie rozwijać - zapowiedział w komunikacie prasowym Götz Ahmelmann, wiceprezes ds. handlowych airberlin.


Niemiecki przewoźnik zamierza także rozwijać swój program lojalnościowy topbonus, na czym również skorzystają osoby często podróżujące tą linią, zarówno w celach służbowych, jak i prywatnych.

airberlin wprowadził już usługę "status match". Klienci, które przeniosą się z innego lotniczego programu lojalnościowego do topbonus otrzymają na starcie status odpowiadający uzyskanemu w poprzednim programie. Oznacza to, że nowi członkowie topbonus będą mogli np. korzystać z saloniku biznesowego już przy pierwszym locie, o ile wcześniej uzyskali odpowiedni status w jednym z konkurencyjnych programów.

Niemiecka linia zwraca uwagę, że o ile w programie Miles&More Lufthansy do uzyskania srebrnego statusu potrzebne jest 30 lotów lub 30 tys. w ciągu jednego roku, to w topbonus ten sam przywilej można otrzymać już po 24 lotach lub 24 tys. mil. W topbonus okres na uzyskanie wymaganej liczby mil to zawsze ostatnie 12 miesięcy, podczas gdy w Miles&More licznik mil jest zerowany zawsze 1 stycznia.

airberlin wprowadza także usługę MyRoute. W ramach tego produktu pasażerowie będą mogli zdefiniować trasę, na której najczęściej latają, a potem będą za nią otrzymywać dodatkowe mile. Podobną usługę oferował w przeszłości program Miles&More.

fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama