×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rozbił się samolot ATR TransAsia w Tajpei


Samolot ATR 72-600 należący do linii lotniczych TransAsia spadł chwile po starcie do rzeki Keelung niedaleko Tajpei, stolicy Tajwanu. Do katastrofy doszło dziś (4.02) o godzinie 3:53 polskiego czasu.


Samolot wykonywał lot krajowy GE 235 z Tajpei Sung Shan (TSA) na lotnisko Shang-Yi Airport (KNH) położone na kontrolowanej przez Tajwan wyspę Kinmen. Z ustaleń wynika, że samolot stracił łączność dwie minuty po starcie z lotniska w Tajpei, po czym uderzył w przęsło mostu i wpadł do rzeki Keelung. 

Na pokładzie znajdowało się 58 osób (w tym 5 członków załogi), z czego 31 to Chińczycy. Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajwanu potwierdził, iż w katastrofie zginęło 15 osób. Ratownikom udało się wydostać z wraku 28 pasażerów, 30 wciąż jest poszukiwanych. Maszyna o numerach rejestracyjnych B-22816 została wyprodukowana 10 miesięcy temu, pierwszy rejs wykonała 28 marca 2014 roku.gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie