Katastrofa Yeti Airlines w Nepalu

15 stycznia 2023 09:23
Samolot nepalskich linii lotniczych Yeti Airlines rozbił się dziś (15.01) rano podczas lądowania w Pokharze. Na jego pokładzie było 72 pasażerów i członków załogi.
Reklama
Maszyna ATR 72-500 o numerach rejestracyjnych 9N-ANC wykonywała rejs YT 691 ze stolicy kraju Katmandu. Do wypadku doszło z nieznanych jeszcze przyczyn w trakcie podejścia do lądowania na lotnisku w Pokharze w środkowym Nepalu. Zdjęcia i filmy zamieszczone w portalach społecznościowych pokazują pożar całkowicie zniszczonego wraku samolotu. Jak wynika z dostępnych danych ATR, który uległ katastrofie, wykonał dziś wcześnie rano tę samą rotację między Katmandu i Pokharą. To był jego kolejny lot na tej trasie.

Miejscowe służby potwierdziły śmierć wszystkich osób przebywających na pokładzie. Wśród pasażerów feralnego rejsu było 15 obcokrajowców, w tym pięciu Hindusów, czterech Rosjan, dwóch Koreańczyków, Australijczyk, Francuz, Argentyńczyk i Irlandczyk. Pokhara jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów przybywających do Nepalu. Niestety nie potwierdziły się wcześniejsze informacje lokalnych mediów o uratowaniu kilku pasażerów. Bilans wypadku czyni go najtragiczniejszym zdarzeniem tego typu w historii nepalskiego lotnictwa od 1992 roku.

Linie Yeti Airlines to jeden z kilku lokalnych przewoźników obsługujących połączenia krajowe. Dysponuje obecnie flotą złożoną z 5 samolotów ATR 72.


Artykuł aktualizowany

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy