Gość Pasażera: József Váradi (Wizz Air)

23 grudnia 2014 21:19
3 komentarze
Więcej Wizz Aira w Polsce, nowe kierunki lotów, w tym na południe i wschód, oraz utrzymanie najniższych taryf na rynku - takie kroki zapowiada w rozmowie z Pasazer.com prezes węgierskiej linii, József Váradi. Szybko nie zobaczymy za to połączeń krajowych tej linii w Polsce.
Reklama
Z Józsefem Váradim, prezes Wizz Aira, rozmawiali Anna Robaczyńska i Dominik Sipinski z Pasazer.com.

Podczas wywiadu prezes węgierskiej linii przypomniał o szczególnym znaczeniu Polski dla Wizz Aira. Był to, obok Węgier, pierwszy rynek dla tej spółki, gdy startowała ona 10 lat temu. Choć od tego czasu udział lotów do i z Polski w całym portfelu połączeń Wizz Aira zmalał, Váradi uspokaja pasażerów.

- Relatywnie Polska jest mniej ważna, ale na początku jej udział w naszej siatce wynosił niemal 100 proc. - oczywiście, gdy otwiera się nowe rynki, to ta wartość spadnie. Ale nadal rozwijamy się w Polsce, jesteśmy zadowoleni z tego rynku, jesteśmy z nim związani i również w przyszłości pozostaniemy z nim związani - podkreśla prezes Wizz Aira.

Dodaje, że jest zadowolony z wyników działalności w naszym kraju, a po zapowiadanym na przyszły rok zwiększeniu liczby lotów udział Wizz Aira w polskim rynku powinien wzrosnąć. Váradi zastrzega jednak, że nie udział w rynku, a finansowa rentowność tras jest czynnikiem wskazującym kierunki rozwoju.


Według niego przyszedł czas na rozwój Wizz Aira poza tradycyjnymi połączeniami między wschodem a zachodem (nową a starą Europą). Linia lata już m.in. do Dubaju i Tel Awiwu i pierwsze wyniki są bardzo obiecujące.

- Na razie podobają nam się nasze doświadczenia w tym zakresie. Jeśli pojawi się szansa na więcej, będziemy korzystać z tych szans. Ale trzeba pamiętać, że te rynki bywają ograniczane umowami dwustronnymi, więc dostęp do nich jest ograniczony. Na przykład bardzo chętnie latalibyśmy do Rosji z Polski, ale nie jesteśmy w stanie tego zrobić z uwagi na przeszkody regulacyjne - podkreśla Váradi.

Dodaje, że linia będzie w Polsce zarówno zwiększać oferowanie na już istniejących trasach, jak i dodawać nowe połączenia, w tym na południe Europy. Nie będzie za to połączeń krajowych w Polsce - według Váradiego potencjał tego typu tras jest jeszcze zbyt mały na 180-miejscowe samoloty.

Priorytetem dla Wizz Aira jest utrzymanie niskich taryf. Przewoźnik nie podąży za Ryanairem, który oferuje coraz więcej usług dla biznesu oraz rozszerza świadczenia zawarte w cenie podstawowej. Wizz Air stawia na jak najtańsze taryfy podstawowe, a do nich możliwość dokupienia wielu usług dodatkowych. Niedługo może się pojawić wśród nich także pakiet rodzinny.Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d2681 2014-12-29 14:35   
gość_d2681 - Profil gość_d2681
Jak dla mnie wizz oferuje kiepskie godziny połączeń. Podróżuje ze Szkocji a jedyne połączenie do Warszawy jest w nocy. W wawie zaraz po północy. Dobre dla mieszkających w okolicy. Ale dla tych co podróżują dalej? I takich ludzi jak ja jest więcej.
gość_68326 2014-12-24 11:40   
gość_68326 - Profil gość_68326
"Nie będzie za to połączeń krajowych w Polsce - według Váradiego potencjał tego typu tras jest jeszcze zbyt mały na 180-miejscowe samoloty." - W tym przypadku podaż napędzałaby popyt ;)
wroord 2014-12-23 23:01   
wroord - Profil wroord
A321 bardzo ciekawy pomysl.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy