×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin ujawnia pierwszy etap planu restrukturyzacji


Niemiecka linia airberlin przy okazji publikacji wyników kwartalnych ujawniła pierwsze etapy nowego planu restrukturyzacji. Cały plan poznamy do końca września.Ogłaszając kwartalne wyniki finansowe spółki, jej prezes, Wolfgang Prock-Schauer, ujawnił planowane zmiany. Choć wyniki już są istotnie lepsze, a w drugim kwartale spółka zanotowała zysk netto (8,6 mln euro), niezbędne są dalsze kroki, które zmniejszą koszty i poprawią efektywność airberlin. 

Prock-Schauer zapowiedział, że spółka bardziej skoncentruje siatkę połączeń na stabilnych rynkach turystycznych w rejonie DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) oraz na Majorce. Dzięki temu ma zmaleć sezonowość, a oferta w innych regionach może ulec zmniejszeniu o ok. 10 proc. Na najlepszych trasach będzie rosnąć częstotliwość połączeń point-to-point. 


Spółka planuje też dalej zacieśniać współpracę z Etihad Airways, które są głównym udziałowcem airberlin z 29,21 proc. To oznacza też bliższą współpracę z Alitalią, w której przewoźnik z Abu Zabi przejął 49 proc. akcji

W strategii restrukturyzacji zaplanowano też harmonizację floty wąskokadłubowej i jej optymalizację, co może prowadzić do zmniejszenie liczby samolotów o maksymalnie 10. airberlin planuje też nowe działania komercyjne, zamknięcie niektórych baz personelu lotniczego i poprawę efektywności operacyjnej. 

Szczegółowy plan restrukturyzacji airberlin ujawni do końca września. 

Przewoźnik poinformował także, że dzięki dokapitalizowaniu przez udziałowców nie ma problemów z płynnością finansową. airberlin ma płynne zasoby w wysokości 600 mln euro oraz dalsze 300 mln euro w instrumentach, które może w każdej chwili zrealizować. Rok do roku zasoby finansowe linii poprawiły się o 378 mln euro. 

fot. Dominik Sipinskigość_1a0e8 - Profil
gość_1a0e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie