Lotnisko Modlin z certyfikatem ULC

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
07 lipca 2014 14:55
24 komentarzy
Reklama

3 lipca tego roku, decyzją prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Lotnisko Warszawa-Modlin już po raz trzeci otrzymało Certyfikat Lotniska Użytku Publicznego. Certyfikat został przyznany na okres trzech lat.

- Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zaświadcza, że posiadacz tego certyfikatu spełnia wymagania przepisów certyfikacji (…) i został uznany za zdolnego do prowadzenia działalności w lotnictwie cywilnym związanej z zarządzaniem lotniskiem użytku publicznego i zapewnieniem bezpiecznej eksploatacji lotniska (…) – można przeczytać w certyfikacie.

- Proces certyfikacyjny lotniska, zakończył się wynikiem pozytywnym i potwierdził, że Lotnisko Warszawa-Modlin (EPMO) jest przygotowane do bezpiecznego wykonywania wnioskowanych operacji lotniczych (…), a także posiada odpowiednią infrastrukturę, wyposażenie, potencjał ludzki i procedury operacyjne, niezbędne dla zapewnienia bezpiecznego wykonywania operacji lotniczych - stwierdzono w uzasadnieniu decyzji.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
infomodlin 2014-07-09 20:56   
infomodlin - Profil infomodlin
mietek@ cenna uwaga koledzy poniżej zapomnieli o jednej rzeczy, lotnisko nie tylko zarabia na liniach lotniczych ważnym źródłem dochodu są : parkingi, wynajęcie lokali, reklama na terminalu i parę innych rzeczy z tego są dobre pieniądze.........
mietek 2014-07-09 15:52   
mietek - Profil mietek
Ale lotnisko ma jeszcze inne przychodu poza przychodami od linii lotniczych.
gosc_2a606 2014-07-09 15:41   
gosc_2a606 - Profil gosc_2a606
@gosc_bbbba stawki za pasażera wylatującego to przy tegorocznym ruchu koło 22 zł zł, ale od tego mogą być rabaty i pewnie takie są. Za to port sporo zarobi na najmie powierzchni komercyjnej i parkingach. Nie ma co narzekać, że niskie, bo zarabiają na dużym obrocie a przecież koszty są praktycznie stałe.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama