×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


B737 Lion Air rozbił się na Bali
Dziś (13.04) samolot należący do linii Lion Air (B737-800/PK-LKS) podczas lądowania na lotnisku w Denpasarze na Bali wpadł do zatoki przed pasem startowym. Maszyna wykonywała rejs JT904 z miasta Bandung na Jawie.

ARTYKUŁ AKTUALIZOWANYWedług najnowszych informacji na pokładzie znajdowało się 101 pasażerów oraz siedmiu członków załogi. Wstępne raporty potwierdzają, że wszyscy pasażerowie i członkowie załogi przeżyli wypadek. 45 osób z lekkimi obrażeniami zostało przetransportowanych do pobliskiego szpitala.

Na początku media informowały, że samolot wypadł z pasa po lądowaniu. Jednak przewoźnik oraz ministerstwo transportu Indonezji potwierdzili, że "prawdopodobnie" maszyna nie doleciała do pasa startowego i wodowała przed lotniskiem. 

B737-800 o numerze seryjnym 38728/4350 został wyprodukowany w lutym tego roku. Następnie 19 lutego dostarczono go do linii Malindo, po czym ostatecznie trafił do Lion Air.Według wstępnych informacji samolot podchodził do lądowania na pasie 09 i znajdował się poniżej prawidłowej ścieżki schodzenia. Z danych radarowych wynika, że maszyna zeszła poniżej wysokości 200 stóp (ok. 70 m) około 1 milę morską (ok. 1,85 km) przed strefą przyziemienia. 

Poniżej widok na jedyne lotnisko na wyspie Bali.Piotr Bożyk
Fot. RT news, Twitter, Bali Aviationgość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie