×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Niewielki wzrost w styczniu
W styczniu w porcie lotniczym Wrocław odprawionych zostało 112 966 pasażerów. To o 0,7% więcej niż w styczniu 2012 roku.
 
- Te wyniki nie zaskakują, jeśli weźmiemy pod uwagę, że początek roku zawsze jest czasem mniejszego nasilenia ruchu. Ta prawidłowość dotyczy zarówno połączeń tradycyjnych, jak i czarterowych - wyjaśnia Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. - Co ciekawe, na wyniki stycznia w umiarkowanym stopniu wpłynęły kłopoty pogodowe związane z intensywnymi opadami śniegu, z którymi w ostatnim miesiącu borykały się największe europejskie lotniska, m.in. Monachium, Frankfurt czy Londyn.
 
Największy wzrost został zanotowany w segmencie sieciowych połączeń. W ubiegłym miesiącu z ofety linii lotniczych LOT, Lufthansa czy SAS skorzystało o 6,7% więcej podróżnych w porównaniu do stycznia 2012 roku.

 - Od wielu miesięcy sektor sieciowych połączeń międzynarodowych rozwija się we Wrocławiu stabilnie, nawet mimo ogólnego spowolnienia gospodarczego. Korzysta z nich stale rosnąca grupa pasażerów, głównie o profilu biznesowym. Siatka lotów wrocławskiego lotniska umożliwia im dogodne zaplanowanie podróży do lub przez Warszawę, Frankfurt, Kopenhagę, Monachium i Dusseldorf - mówi Jarosław Sztucki.

Niskokosztowe linie lotnicze Ryanair oraz Wizz Air przewiozły w zeszłym miesiącu ponad 69,5 tys. pasażerów. Stanowi to 5% wzrost w stosunku do stycznia 2012 roku.

Anna Żuchlińskagość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie