×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: Jeszcze tydzień do otwarcia?Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego na razie nie zgadza się na ponowne otwarcie lotniska w Modlinie - informuje TOK FM. Według stacji inspektorzy zauważyli poprawę stanu drogi startowej, ale nadal nie jest on satysfakcjonujący. Dziś (8.01) rozpoczęła się kontrola po zakończonych przed dwoma dniami pracach naprawczych.

Najprawdopodobniej oznacza to, że port lotniczy w Modlinie zostanie ponownie otwarty dopiero w przyszłym tygodniu. Nie wiadomo, czy uda się tego dokonać przed 15 stycznia. Powrót do Modlina od 16 stycznia zapowiedziały linie Ryanair i Wizz Air. Od 22 grudnia podwarszawskie lotnisko jest zamknięte, bo złuszczenia betonowej części drogi startowej zagrażały bezpieczeństwu lotów.

- Mamy świadomość, że nie wszystko, do czego zobowiązaliśmy Modlin, zostało wykonane. Wiemy też, że nie wszystko da się wykonać w tej chwili z uwagi na warunki pogodowe - powiedział Jaromir Grabowski, wojewódzki inspektor budowlany, w TVN24.

WINB czeka na odpowiednie ekspertyzy m.in. z Instytutu Technicznych Wojsk Lotniczych. Grabowski podkreśla, że nie wykonano m.in. hydrofobizacji pasa, czyli zabezpieczenia asfaltu przed nasiąkaniem wodą.

- Część napraw wykonano środkiem, który dobry jest do stosowania zimą, ale nie na stałe. Już wiemy, że po ociepleniu ten środek będzie musiał zostać zastąpiony. Roboty nie zostały zakończone, naprawy będą musiały trwać - dodaje Grabowski. Inspektor budowlany zapewnia jednak, że WINB rozważa wydanie zgody na użytkowanie pasa pomimo niezakończenia wszystkich prac.

Równocześnie o gruntowną kontrolę i śledztwo w sprawie wyłonienia wykonawców i budowy apelują radni sejmiku województwa mazowieckiego oraz posłowie. Julia Pitera (PO) w TVN24 powiedziała, że utrzymanie stanowiska przez Adama Struzika (PSL), marszałka województwa mazowieckiego, powinno być uzależnione od wyników kontroli. Marszałek Struzik nie poczuwa się obecnie do odpowiedzialności za problemy lotniska w Modlinie. 

Dominik Sipińskigość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie