×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG pozywa pilotów Iberii za strajkiMiędzynarodowy koncern International Airlines Group (IAG), do którego należą British Airways i Iberia, pozwał związek zawodowy pilotów hiszpańskiej linii za strajki na początku 2012 r. Informacja o pozwie została podana wkrótce po tym, jak związki zrzeszające ok. 90% pracowników Iberii zapowiedziały strajki od 14 do 21 grudnia.

O pozwie IAG poinformował dziś brytyjski "The Guardian". Według dziennika koncern pozywa związek SEPLA (zrzeszający pilotów Iberii) oraz Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Pilotów Linii Lotniczych.Pozew dotyczy serii dwunastu dni protestów w okresie od grudnia 2011 r. do maja 2012 r. Szacuje się, że Iberia traciła 3 mln euro każdego dnia, kiedy piloci strajkowali. Związek SEPLA protestował wtedy przeciwko utworzeniu niskokosztowego oddziału linii, Iberii Express. Według strajkujących przeniesienie pilotów do nowego przewoźnika naruszało warunki zbiorowego układu pracy.

Według oświadczenia IAG pozew nie ma nic wspólnego z ogłoszonym na początku listopada planem restrukturyzacji w Iberii. Według nowej strategii pracę stracić może nawet 4,5 tys. osób.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie