Zostań pilotem z Iberią

6 lipca 2023 09:00
Hiszpańskie narodowe linie lotnicze Iberia po raz trzeci uruchomiły program szkolenia pilotów dla młodych kadetów.
Reklama
Szkolenie organizowane jest wspólnie ze szkołą Flight Training Europe z siedzibą w Jerez de la Frontera w Hiszpanii. Program skierowany jest do młodych ludzi, którzy marzą o karierze w przestworzach. Chętni muszą mieć ukończone 18 lat, średnie wykształcenie być niekaranymi oraz móc legalnie mieszkać i pracować na terenie Unii Europejskiej.


- Wznawiamy nasz program Iberia Cadets, ponieważ nadal polegamy na najbardziej wykwalifikowanych pilotach w branży. Jesteśmy przekonani, że szkolenie prowadzone przez FTE Jerez dla programu Iberia Cadets jest gwarancją sukcesu i będziemy ściśle współpracować w ramach tego projektu, abyśmy od samego początku mogli dzielić się wartościami Iberii - powiedział Rafael Jiménez Hoyos, dyrektor operacyjny Iberii.

Ponieważ profesjonalne szkolenie pilotów wiąże się ze sporymi wydatkami, Iberia sfinansuje 50 proc. kosztów kursu młodym adeptom lotnictwa. Podczas nauki słuchacze zdobędą niezbędne kompetencje w zakresie pilotowania statków powietrznych, zwieńczone uzyskaniem licencji Pilota Linii Lotniczych (ATPL). Zajęcia prowadzone będą przez profesjonalny zespół szkoleniowców Iberii. Poza wspomnianą nauką pilotażu, kandydaci wezmą udział w modułach szkoleniowych z zakresu zarządzania pokładem, relacjami z klientem oraz zarządzania zagrożeniami i błędami w pracy pilota. Po pozytywnej ewaluacji, kadeci odbędą szkolenie pilotażu na airbusa A320 i po zdanych egzaminach rozpoczną karierę w liniach lotniczych z Grupy Iberia. Z szansy dołączenia do załogi kokpitu Iberii skorzysta tylko 16 kandydatów, którzy rozpoczną naukę w ostatnim kwartale tego roku. W dwóch poprzednich edycjach, kurs ukończyło zaledwie 19 osób. Termin zgłoszenia mija 21 lipca. Program szkolenia to element strategii zasilenia kadr Grupy Iberia wobec rosnącego zapotrzebowania na pilotów. Poza nim, hiszpańskie linie zatrudniły w tym roku 100 nowych członków personelu latającego.
Tagi
iberia

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy