×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gość Pasażera: Mariusz Wiatrowski
W ramach naszej akcji "Lądujemy w..." odwiedziliśmy poznańską Ławicę, gdzie przeprowadziliśmy rozmowę z Mariuszem Wiatrowskim, prezesem tego portu lotniczego. 

Wiatrowski opowiada o zmianach, jakie przeszło lotnisko w ciągu ostatnich kilku lat oraz planach na najbliższą i bardziej odległą przyszłość. Prezes poznańskiego lotniska komentuje również upadek OLT z perspektywy Ławicy.- Ten port urósł tak naprawdę dwa razy - mówi Wiatrowski, podsumowując ostatnie lata na Ławicy. - Terminal pierwszy raz został rozbudowany już w 2008 r. - dodaje. Przed Euro 2012 na poznańskim lotnisku powstała zupełnie nowa część terminala, powiększono płytę postojową i zbudowano bardzo potrzebną równoległą drogę kołowania.

- Z pewnością oferta low-costowa daje największe wzrosty i my z tego też korzystamy. My w Poznaniu koncentrujemy się na tym, by utrzymać równie dynamiczne wzrosty w ruchu czarterowym i tradycyjnym, i to nam się udaje - podkreśla Wiatrowski. Ławica ma najniższy udział linii niskokosztowych w ruchu ze wszystkich portów regionalnych w Polsce. Prezes poznańskiego lotniska mówi o dużym znaczeniu lotów do europejskich hubów - głównie do Frankfurtu i Kopenhagi.

- OLT był pewnym zaskoczeniem. My nie uwzględnialiśmy tej propozycji, uznaliśmy, że jest to bardzo ciekawa oferta, ale odejście tej linii nie powoduje w naszych planach jakichkolwiek zachwiań - spokojnie komentuje Wiatrowski. - Został stworzony pewien apetyt na latanie, ale nie można oczekiwać, że pojawią się te same ceny - przewiduje prezes poznańskiego portu lotniczego.

- Lotniska zawsze do pewnego stopnia kredytują działalność linii lotniczych. Zadłużenie grupy kapitałowej OLT nie jest w Poznaniu duże, nie przekracza kilkuset tysięcy złotych - podsumowuje kilka miesięcy latania OLT Express Mariusz Wiatrowski.

Dominik Sipiński, Paweł Cybulakgość_a360b - Profil
gość_a360b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie