Gość Pasażera: Mariusz Wiatrowski

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 sierpnia 2012 00:42
8 komentarzy
Reklama

W ramach naszej akcji "Lądujemy w..." odwiedziliśmy poznańską Ławicę, gdzie przeprowadziliśmy rozmowę z Mariuszem Wiatrowskim, prezesem tego portu lotniczego.

Wiatrowski opowiada o zmianach, jakie przeszło lotnisko w ciągu ostatnich kilku lat oraz planach na najbliższą i bardziej odległą przyszłość. Prezes poznańskiego lotniska komentuje również upadek OLT z perspektywy Ławicy.- Ten port urósł tak naprawdę dwa razy - mówi Wiatrowski, podsumowując ostatnie lata na Ławicy. - Terminal pierwszy raz został rozbudowany już w 2008 r. - dodaje. Przed Euro 2012 na poznańskim lotnisku powstała zupełnie nowa część terminala, powiększono płytę postojową i zbudowano bardzo potrzebną równoległą drogę kołowania.

- Z pewnością oferta low-costowa daje największe wzrosty i my z tego też korzystamy. My w Poznaniu koncentrujemy się na tym, by utrzymać równie dynamiczne wzrosty w ruchu czarterowym i tradycyjnym, i to nam się udaje - podkreśla Wiatrowski. Ławica ma najniższy udział linii niskokosztowych w ruchu ze wszystkich portów regionalnych w Polsce. Prezes poznańskiego lotniska mówi o dużym znaczeniu lotów do europejskich hubów - głównie do Frankfurtu i Kopenhagi.

- OLT był pewnym zaskoczeniem. My nie uwzględnialiśmy tej propozycji, uznaliśmy, że jest to bardzo ciekawa oferta, ale odejście tej linii nie powoduje w naszych planach jakichkolwiek zachwiań - spokojnie komentuje Wiatrowski. - Został stworzony pewien apetyt na latanie, ale nie można oczekiwać, że pojawią się te same ceny - przewiduje prezes poznańskiego portu lotniczego.

- Lotniska zawsze do pewnego stopnia kredytują działalność linii lotniczych. Zadłużenie grupy kapitałowej OLT nie jest w Poznaniu duże, nie przekracza kilkuset tysięcy złotych - podsumowuje kilka miesięcy latania OLT Express Mariusz Wiatrowski.

Dominik Sipiński, Paweł Cybulak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
orro 2012-08-30 12:47   
orro - Profil orro
gosc_c0df1 nieprawda. Redukuje też z KTW.
gosc_c0df1 2012-08-25 22:26   
gosc_c0df1 - Profil gosc_c0df1
Pan prezes poznańskiego lotniska mówi o dużym znaczeniu lotów do europejskich hubów, ale nie wspomina o tym, ze Lufthansa zmniejsza czestotliwosc lotow z Frankfurtu do Poznania w sezonie zimowym (z 7 do 6 tygodniowo). Poznan to jedyne polskie lotnisko, na ktorym Lufthansa redukuje liczbe lotow w nadchodzacym sezonie.
gosc_0f9a5 2012-08-25 21:24   
gosc_0f9a5 - Profil gosc_0f9a5
Pan Prezes Wiatrowski niech lepiej zadba o połaczenia bo coś Poznań zaczyna je w tempie zastraszającym tracić
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama