×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław w czerwcu 37% w górę
Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu obsłużył w czerwcu 2012 roku 37,4% więcej pasażerów niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W sumie oznacza to 224 338 odprawionych podróżnych. 

Rekordowa okazała się liczba zrealizowanych operacji lotniczych. Startów i lądowań było 3 122 - najwięcej w tym roku, co zagwarantowało wzrost w skali miesiąca o 34,5% w porównaniu do czerwca ubiegłego roku. 

Niebagatelny wpływ na wyniki miała obsługa UEFA EURO 2012.

- Czerwiec był dla wrocławskiego lotniska pod wieloma względami rekordowy. Biorąc pod uwagę jedynie dni meczowe - 8, 12 i 16 czerwca - ruch wzrósł o ok. 50% - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wrocławskie lotnisko szacuje, że w związku z rozgrywkami do Wrocławia przyleciało ok. 10 tysięcy kibiców. Większość z nich stanowili Rosjanie, jednak nie zbrakło Hiszpanów, Włochów czy Anglików. Wielu korzystało z regularnych połączeń, co przełożyło się po części na wzrosty w ruchu międzynarodowym - o 13,8% - w tym niskokosztowym - o 15,6%. 

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kierunki południowe, zwłaszcza Hiszpania i Włochy. Wielu podróżnych z tamtego regionu Europy traktowało Wrocław jako port przesiadkowy, udając się stąd w dalszą podróż. Rekordowe okazały się też wyniki w ruchu krajowym - wzrost w tym sektorze wyniósł aż 226,7%

- Tutaj na efekt EURO nałożyła się rekordowa siatka połączeń wrocławskiego lotniska. Od kilku miesięcy obserwujemy stały wzrost w sektorze połączeń oferowanych przez tanie linie lotnicze, co związane jest z uruchomieniem w marcu tego roku na wrocławskim lotnisku pierwszej polskiej bazy Ryanaira - wyjaśnia Kuś. - Nie bez znaczenia jest też popularność połączeń krajowych - do Warszawy i Gdańska. Te kierunki są na tyle popularne, że OLT Express zdecydował się dołożyć od lipca kolejne połączenie nad Bałtyk - dodaje.

Lotnisko zanotowało również wzrosty w dwóch pozostałych sektorach ruchu pasażerskiego. W połączeniach czarterowych obsłużono o 7,9% więcej, a w sieciowym ruchu międzynarodowym o 10,1% więcej podróżnych niż w czerwcu 2011 roku.
gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie