Podcięte skrzydła bmibaby

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
03 maja 2012 19:57
5 komentarzy
Reklama

Brytyjski przewoźnik niskokosztowy bmibaby we wrześniu zakończy swoją działalność. Część realizowanych przez nich lotów zostanie skasowana już w przyszłym miesiącu. O uziemieniu samolotów bmibaby zadecydował nowy właściciel, IAG.IAG nabył bmibaby wraz z przejęciem od Lufthansy innej linii, bmi. O ile bmi został wpisany w działania operacyjne British Airways, to bmibaby zostało wystawione na sprzedaż. Jest jednak mało prawdopodobne, że znajdzie się kupiec na linie lotnicze, które przynoszą ponad 25 milionów funtów strat rocznie.

Na początku czerwca skasowane zostaną wszystkie połączenia do Belfastu. Zlikwidowane zostaną również rejsy z East Midlands do Amsterdamu, Paryża, Genewy, Nicei, Edynburga, Glasgow i Newquay oraz z Birmingham do Knock i Amsterdamu.

Wszystkie pozostałe połączenia bmibaby zostaną skasowane do 9 września 2012 roku.

Anna Żuchlińska
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_9fe45 2012-05-04 04:54   
gosc_9fe45 - Profil gosc_9fe45
Jakoś nie potrafili sobie poradzić. Ani bmi, ani bmi baby. Leciałem kilka razy na przestrzeni 4 lat, i zawsze, w obu przypadkach, miałem wrażenie, że z toalety wali moczem. To oczywiście był tylko tani środek odkażający, ale takie rzeczy bardzo wpływają na opinię. Co prawda był jeszcze jeden lot znacznie wcześniej, british midlands, kiedy latali dwa razy dziennie z Warszawy na Heathrow, dawno temu, i wrażenia wtedy były bardzo pozytywne. Ale to nie trwało długo. Najwyraźniej zatrudnili denną menażerię, która nie potrafiła zrobić nic innego, niż tylko ciąć koszty tam, gdzie nie trzeba. Żeby się wykazać i dostać bonus w wysokości oszczędności. Takich firm nie szkoda. I takich menażeriantów. W końcu za 10-15 lat ktoś będzie musiał te samoloty sprzątać :-)
fanton21 2012-05-04 00:15   
fanton21 - Profil fanton21
No szkoda, a ja mam zaplanowane dwa loty z nimi, 9 maja Rzym Fiumicino- Birmingham i 5 września Nicea - Birmingham. Może uda się odbyć obydwa loty. :) Pożyjemy zobaczymy :)
gosc_c84f5 2012-05-03 23:12   
gosc_c84f5 - Profil gosc_c84f5
Szkoda miałem sentyment do tego przewoźnika. Pierwszy mój lot w życiu odbyłem właśnie Bmibaby. Już wtedy te samoloty miały po prawie 10 lat. Szkoda.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama