bmi Regional ma plany rozwoju

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 września 2012 08:27
2 komentarze
Reklama

Linie bmi Regional, które powstały jako regionalny oddział British Midland International (bmi), chcą się dalej rozwijać. Po tym, jak bmi zostało kupione przez koncern IAG (należą do niego British Airways i Iberia), bmi Regional stało się niezależnym przewoźnikiem. Nowy właściciel, Sector Aviation Holdings, ma prawo do używania marki bmi oraz kodu tej linii.

Konsorcjum SAH kupiło bmi Regional od IAG w czerwcu br. Zgodnie z umową, przewoźnik stanie się całkowicie niezależną linią od 28 października.

- Marka to niezwykle ważna rzecz. Możemy stać się bmi - mamy taką opcję - ale na razie nie zdecydowaliśmy, czy tak zrobimy - powiedział na spotkaniu Europejskiego Stowarzyszenia Regionalnych Linii Lotniczych (ERAA) Ian Woodley, prezes bmi Regional. Na razie przewoźnik ujawnił nowe logo.Zarząd przewoźnika zapowiada, że już wkrótce uruchomi nowy program lojalnościowy oraz system rezerwacyjny. Celem jest utrzymanie wysokiego udziału pasażerów tranzytowych, który dzięki przeszłości linii w sojuszu Star Alliance sięga nawet 20%. bmi Regional uruchamia również nowe trasy point-to-point.

Obecnie we flocie bmi Regional znajduje się 14 Embraerów ERJ-145 oraz 4 ERJ-135. Zimą siedem kolejnych samolotów typu ERJ-145 wróci do floty brytyjskiego przewoźnika z długoterminowych wypożyczeń. Przedstawiciele zarządu podkreślają jednak, że chcą stopniowo otwierać nowe, opłacalne trasy, dlatego nie należy się spodziewać mnóstwa nowych połączeń z uwagi na powiększenie floty.

Po tym, jak w kwietniu przypieczętowany został zakup bmi przez koncern IAG, przedstawiciele nowego właściciela zapowiedzieli, że nie są zainteresowani utrzymaniem oddziałów bmibaby oraz bmi Regional. Ten pierwszy, niskokosztowy, został skasowany na początku września. bmi Regional, kupione przez SAH, zyskało również prawa do używania marki bmi, gdyż ta linia w październiku zostanie całkowicie wcielona do IAG.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

czapl1997 2012-09-26 15:40   
czapl1997 - Profil czapl1997
Muszą coś kupić, żeby do krk latać:D
wroord 2012-09-26 15:16   
wroord - Profil wroord
Na olowkach dlugo nie pociagna.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama