Lufthansa prawdopodobnie sprzeda BMI

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
12 września 2011 19:09
1 komentarz
Reklama

Według najnowszych informacji z branży lotniczej Lufthansa wyznaczyła firmę Morgan Stanley do znalezienia potencjalnego nabywcy dla swojej zależnej spółki, linii British Midland International. Powodem takiego działania jest strata, jaką linia generuje od pewnego czasu.

Źródła zbliżone do negocjatorów potwierdziły portalom ATI i Flightglobal, że niemiecki przewoźnik powołał nowojorską firmę Morgan Stanley jako doradcę w zakresie BMI.Lufthansa wcześniej poinformowała, że jest gotowa i otwarta na każdą opcję w celu rozwiązania problemów finansowych BMI. Wśród potencjalnych wyjść wymieniało się częściową lub całkowitą sprzedaż, znalezienie nowego partnera biznesowego lub próba reformy linii przy obecnym właścicielu.

Jednak dzisiejsza decyzja przewoźnika jasno mówi, że w ratowaniu linii wchodzi w grę tylko i wyłącznie podmiot z zewnątrz. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Lufthansa chce się pozbyć problemu dość szybko. Na tę chwilę kluczowym atutem linii BMI jest posiadanie 10% slotów na londyńskim Heathrow.

Przewoźnik zapytany o decyzję w sprawie BMI odmówił komentarza na ten temat.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

mietek 2011-09-14 09:39   
mietek - Profil mietek
BMI ma 10% slotów na LHR??? Ale 10% z czego? Ze wszystkich dostępnych? To ile ma w takim razie BA?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama