Virgin chce przejąć bmi

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 października 2011 14:08
8 komentarzy
Reklama

Virgin Atlantic Airways, prywatny brytyjski przewoźnik należący do koncernu Richarda Bransona, jest zainteresowany przejęciem lokalnego rywala, bmi. Ta linia z główną bazą w Manchesterze należy do Lufthansa Group, ale przynosi straty pomimo intensywnej restrukturyzacji. Niemiecki koncern, choć oficjalnie koncentruje się na poprawie rentowności bmi, w rzeczywistości najprawdopodobniej z chęcią pozbyłby się brytyjskiej spółki.

- bmi zdecydowanie jest na sprzedaż, a my jesteśmy częścią tego procesu. Chętnie przyjrzymy się, czy jest możliwość połączenia tych dwóch biznesów - powiedział Steve Ridgeway, szef Virgin Atlantic Airways, dla agencji Bloomberg.Chęć przejęcia bmi może wiązać się z planami dołączenia do sojuszu lotniczego przez Virgin Atlantic Airways. Brytyjski przewoźnik, który wykonuje wyłącznie loty długodystansowe, nie należy chwilowo do żadnego aliansu. bmi mogłoby uzupełnić ofertę o rejsy krajowe i europejskie. Linia należąca obecnie do Lufthansy jest członkiem Star Alliance, podobnie jak posiadające 49% udziałów w Virgin Atlantic linie Singapore Airlines.

bmi, poza członkostwem w sojuszu Star Alliance, posiada jeszcze silniejszy atut. Przewoźnik jest właścicielem ok. 10% slotów na lotnisku Londyn-Heathrow.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2011-10-13 12:02   
mietek - Profil mietek
W sumie jakby VS przejeło BD to mogą sobie ładnie rozbudować flotę i zdobyć paxów na transfery.
4tech 2011-10-13 11:46   
4tech - Profil 4tech
antyoszolom, ona nie jest "czasowa" tylko aktualna:) po prostu wrzucone są wszystkie połączenia własne oraz te na które BMI ma cs z partnerami *A ( ale nie tylko z nimi) Także znakomita część lotów z LHR w systemie BD to cs z innymi liniami. Co nie zmienia postaci rzeczy że i tak BD ma ich sporo jak na taką ( wielkościową) linię. A chęć przejęcia przez VS wynika z tego że Branson posiada udziały w BD.
antyoszolom 2011-10-13 11:28   
antyoszolom - Profil antyoszolom
Owszem jest już troszkę czasowa ta lista jak się jej przyjrzeć jednak nie zmienia to faktu, że stojąc na LHR co paręnaście minut masz jakiegoś BMI ;)W sumie mają 48 samolotów więc nieco latają. A część tras do Afryki czy na wschód robią A321 i tak np ostatnio sobie A321 poleciał z LHR na IKA z kucaniem w EVN. Poza tym na trasie LHR-MAN jest 8 połączeń dziennie no to już masz 8 slotów ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama