×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Virgin chce przejąć bmiVirgin Atlantic Airways, prywatny brytyjski przewoźnik należący do koncernu Richarda Bransona, jest zainteresowany przejęciem lokalnego rywala, bmi. Ta linia z główną bazą w Manchesterze należy do Lufthansa Group, ale przynosi straty pomimo intensywnej restrukturyzacji. Niemiecki koncern, choć oficjalnie koncentruje się na poprawie rentowności bmi, w rzeczywistości najprawdopodobniej z chęcią pozbyłby się brytyjskiej spółki.

- bmi zdecydowanie jest na sprzedaż, a my jesteśmy częścią tego procesu. Chętnie przyjrzymy się, czy jest możliwość połączenia tych dwóch biznesów - powiedział Steve Ridgeway, szef Virgin Atlantic Airways, dla agencji Bloomberg. Chęć przejęcia bmi może wiązać się z planami dołączenia do sojuszu lotniczego przez Virgin Atlantic Airways. Brytyjski przewoźnik, który wykonuje wyłącznie loty długodystansowe, nie należy chwilowo do żadnego aliansu. bmi mogłoby uzupełnić ofertę o rejsy krajowe i europejskie. Linia należąca obecnie do Lufthansy jest członkiem Star Alliance, podobnie jak posiadające 49% udziałów w Virgin Atlantic linie Singapore Airlines. 

bmi, poza członkostwem w sojuszu Star Alliance, posiada jeszcze silniejszy atut. Przewoźnik jest właścicielem ok. 10% slotów na lotnisku Londyn-Heathrow.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie