×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aer Lingus: Strajk możliwy od jutraPiloci irlandzkiej linii lotniczej Aer Lingus ostrzegają, że od wtorku (7.06) mogą rozpocząć strajk. Według przewoźnika może to doprowadzić do poważnych zakłóceń w rozkładzie lotów i odwołań wielu połączeń.

Spór pomiędzy pilotami a przewoźnikiem dotyczy planowania godzin pracy. Już w styczniu nowe zasady spowodowały strajk załóg przewoźnika. Aer Lingus zgodził się wprowadzić wtedy w odpowiedzi bardziej elastyczne przepisy.Teraz piloci grożą, że jeśli zasady zostaną zmienione, od przyszłego wtorku będą przychodzić do pracy o godzinę później. Mogą również przestać respektować przepisy, które zezwalają na wezwanie pilotów do pracy w ich dni wolne, jeśli przewoźnik będzie tego potrzebował.

Aer Lingus i piloci prowadzą negocjacje w ramach Labour Relations Committee. W niedzielę rozmowy zakończyły się jednak fiaskiem i ich powodzenie jest wątpliwe. W tym świetle zakłócenia w operacjach lotniczych Aer Lingus od wtorku są prawdopodobne.

Dominik Sipiński
Fot. Piotr Bożykgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie