Aer Lingus poleci z Shannon do Paryża

23 czerwca 2023 09:00
1 komentarz
Aer Lingus ogłosił inaugurację połączenia z Shannon do Paryża. Trasa z Irlandii do Francji będzie wykonywana z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo z wykorzystaniem samolotów wąskokadłubowych Airbus A321neo Long Range.
Reklama
Pierwsi podróżni skorzystają z połączenia 22 września 2023 roku. Początkowo, trasa będzie realizowana tylko do 7 stycznia 2024 roku i wróci do stałego oferowania irlandzkiego przewoźnika dopiero 14 marca 2024 roku. Maszyna Airbus A321neo Long Range może zabrać na pokład do 184 pasażerów i jest już wykorzystywana przez Aer Lingus na trasach transatlantyckich do Nowego Jorku i Bostonu w Stanach Zjednoczonych.

- Cieszę się, że Shannon zyska łączność z globalnym centrum przesiadkowym w Paryżu. Spodziewam się, że trasa będzie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród podróżnych. Koniec końców, powinna ona przyciągnąć turystów, pasażerów biznesowych oraz miłośników sportu - powiedziała Lynne Embleton, szefowa Aer Lingus.


- Aer Lingus jest naszym zaufanym partnerem. Trasa do Francji wzbogaci naszą ofertę kierunków europejskich. Nie jest tajemnicą, że Paryż jest jedną z popularniejszych stolic turystycznych i biznesowych. Zakładam, że będzie to również ciekawa alternatywa dla paryskich podróżnych do odbycia przelotu przesiadkowego do Stanów Zjednoczonych przez Shannon - dodała Mary Considine, szefowa Shannon Airport Group.

Trasa z Shannon do Paryża była już obsługiwana w przeszłości, lecz miało to miejsce przeszło dwanaście lat temu. Lotnisko w Shannon posiada ofertę lotów na blisko trzydziestu pięciu kierunkach w Europie i Ameryce Północnej, również do naszego kraju. Przykładowo, Ryanair lata z Shannon do Krakowa, Wrocławia i na Lotnisko Chopina w Warszawie.

Fot. Shannon Airport

Ostatnie komentarze

pawwoj 2023-06-23 09:54   
pawwoj - Profil pawwoj
Błąd. Ryanair zdecydowanie nie lata z Shannon na lotnisko Chopina
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy