Linie Aer Lingus zainaugurowały drugie połączenie transatlantyckie

3 grudnia 2021 10:25
Linie Aer Lingus wystartowały z kolejną rotacją transatlantycką. Przedwczoraj (1.12) przewoźnik zabrał pierwszych pasażerów na trasie z Manchesteru do Nowego Jorku. To drugie, po rejsach z Manchesteru na Barbados, połączenie Irlandczyków za Ocean Atlantycki.
Reklama
Niespełna dwa miesiące temu (20.10) linie Aer Lingus zainaugurowały pierwszą w historii transatlantycką rotację z Wielkiej Brytanii. Wówczas samolot Airbus 330-300 w malowaniu irlandzkiego przewoźnika odleciał z Manchesteru w kierunku wyspy Barbados na Karaibach. Z kolei przedwczoraj (1.12), także z lotniska w Manchesterze, linie Aer Lingus uruchomiły trasę do Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych.


- Bardzo cieszymy się z otwarcia nowego połączenia do Nowego Jorku przez naszego partnera, linię Aer Lingus. Ta brytyjsko-amerykańska rotacja wzbogaci ofertę rejsów dalekodystansowych z Manchesteru o jeden z najpopularniejszych kierunków biznesowych i turystycznych na świecie - powiedziała Karen Smart, dyrektor brytyjskiego lotniska.

Inauguracyjny rejs zostały wykonany samolotem Airbus 330-300 o znakach rejestracyjnych G-EILA, lecz od dzisiaj (3.12) do docelowej realizacji połączenia zostaną zatrudnione wąskokadłubowe, nowoczesne maszyny Airbus 321LR. Samoloty linii Aer Lingus operują na trasie z Manchesteru do Nowego Jorku jeden raz dziennie.

- Pierwszy dzień grudnia bieżącego roku na stałe wpisał się do historii Aer Lingus. Uruchomienie bezpośrednich lotów z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych jest przełomowym momentem i świadectwem naszego nieustannego rozwoju pomimo pandemii - zadeklarował Reid Moody, dyrektor irlandzkiego przewoźnika.


W przyszłym tygodniu linia Aer Lingus otworzy kolejną trasę transatlantycką. Po karaibskiej wyspie Barbados i amerykańskim Nowym Jorku nadszedł czas na Orlando. Operacje na Florydę zostaną zainaugurowane w przyszłą sobotę (11.12).

- Rejsy do Nowego Jorku i Orlando będą tworzyły trzon naszej całorocznej siatki połączeń, podczas gdy połączenie na Barbados będzie miało charakter sezonowy. Jesteśmy przekonani, że wszystkie trasy za Ocean Atlantycki będą cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród podróżnych - zakończył Moody.

Fot.: Aer Lingus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy