Aer Lingus: Pierwszy lot transatlantycki z Wielkiej Brytanii

22 października 2021 09:30
W środę (20.10) linie Aer Lingus pierwszy raz w historii wykonały bezpośredni przelot komercyjny z Wielkiej Brytanii za Ocean Atlantycki. Inauguracyjnej operacji z Manchesteru na Barbados towarzyszyły liczne wydarzenia towarzyszące, podkreślające ten historyczny moment.
Reklama
W minioną środę, chwilę po godzinie 10:00 z lotniska w Manchesterze odleciał w kierunku Karaibów pierwszy w historii samolot Aer Lingus. Maszyna A330-300 w malowaniu irlandzkiego przewoźnika wykonała inauguracyjny, dziewięciogodzinny rejs z Wielkiej Brytanii na Barbados. Wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa oprawa. Przed odlotem linia zorganizowała lotniskowy koncert zespołu Band One z Barbados, a w uroczystości wzięli udział zarówno przedstawiciele przewoźnika jak i samego lotniska.


- Z dumą możemy rozpocząć bezpośrednie, międzykontynentalne rejsy z Manchesteru na Barbados. Wiemy, że połączenia za Ocean Atlantycki cieszą się ponadprzeciętnym zainteresowaniem wśród Brytyjczyków. Nie możemy doczekać się, aby móc pokazać całemu światu nasz transatlantycki produkt - powiedziała Lynne Embleton, dyrektor generalny Aer Lingus.

Trasa z Manchesteru na Barbados realizowana jest z częstotliwością dwóch, a od początku listopada br. nawet trzech, rotacji tygodniowo (środy, piątki oraz soboty). Ceny biletów na to połączenie rozpoczynają się od niespełna 200 funtów brytyjskich (ok. 1000 złotych) w jedną stronę. Loty na Karaiby to nie jedyna dalekodystansowa propozycja od Aer Lingus. W pierwszych dniach grudnia br. irlandzki przewoźnik uruchomi również bezpośrednie operacje z Manchesteru do Nowego Jorku JFK i Orlando na Florydzie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy