×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: 10% spadek w lutymW lutym 2011 roku w Porcie Lotniczym Katowice odprawionych zostało 116 823 pasażerów, co stanowi 10% spadek w stosunku do lutego 2010.

Kryzys polityczny w Egipcie dotknął biura podróży i linie lotnicze, zwłaszcza czarterowe. Zamieszki w Egipcie znacząco wpłynęły na zmniejszenie ruchu pasażerskiego z katowickiego portu. 

Pyrzowickie lotnisko jest liderem wśród polskich portów regionalnych w segmencie ruchu czarterowego. W konsekwencji egipskiej rewolucji w lutym nie odbyło się 35 rejsów czarterowych, co przełożyło się na liczbę ok. 10 tys. pasażerów, którzy nie odlecieli z Pyrzowic.

Biura podróży szybko zareagowały na napiętą sytuację przyspieszają loty na wybranych destynacjach, m.in. już 19 lutego odbył się pierwszy rejs do tureckiej Antalii, wcześniej niż w zeszłym sezonie, bo już 11 marca ruszą loty do Tunezji a 4 marca do Maroka. Ponadto w lutym i marcu zwiększyła się z jednego do dwóch tygodniowo częstotliwość lotów na Fuerteventurę. W ofercie wylotów wakacyjnych z Pyrzowic pojawiła się także nowa destynacja na śródziemnomorską wyspę Cypr (pierwszy lot 5 marca). Pod koniec lutego z Pyrzowic odleciało już kilka rejsów czarterowych do Egiptu, z rejsu na rejs notuje się większe wypełnienie samolotów.

Przewiduje się, że w roku 2011 w Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach zostanie odprawionych ok. 800 tys. pasażerów w segmencie ruchu czarterowego, o 100 tys. więcej niż w rok wcześniej.

Anna Żuchlińska

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie