Air Canada uruchomi połączenie Montreal-Madryt

Tomasz Kasprzyk - Profil Tomasz Kasprzyk
18 września 2023 08:50
Narodowy przewoźnik Kanady uruchomi bezpośrednie połączenie lotnicze z Montrealu do Madrytu. Inauguracja będzie miała miejsce 1 maja 2024 roku.
Reklama
Linia Air Canada uruchomi drugie połączenie do stolicy Hiszpanii. Na tę chwilę, kanadyjski przewoźnik realizuje sześć lotów tygodniowo w sezonie letnim i trzy w zimowym na trasie Toronto-Madryt. Od 1 maja 2024 roku, linia będzie latała do Madrytu również z drugiego największego miasta w Kanadzie czyli Montrealu. Rejsy będą realizowane samolotami typu Boeing 787 Dreamliner pięć razy w tygodniu w każdy poniedziałek, środę, piątek, sobotę i niedzielę według następującego rozkładu:
  • Montreal - Madryt
  • AC834 Montreal 20:30 - 09:40 Madryt (1-3-567)
  • AC835 Madryt 13:15 - 15:20 Montreal (12-4-67)
- Zeszłego lata linia Air Canada odnotowała ogromny wzrost liczby lotów międzynarodowych, szczególnie na trasach transatlantyckich, i spodziewamy się, że w przyszłym roku Europa pozostanie popularna. Przewidując to, rozszerzamy nasz rozkład lotów, aby zapewnić klientom większy wybór i elastyczność, gdy zaczną planować wakacje na rok 2024 - powiedział Mark Galardo, wiceprezes ds. przychodów i planowania sieci w Air Canada.


Loty pomiędzy Montrealem i Madrytem realizuje również inna kanadyjska linia, Air Transat, która lata na tej trasie cztery razy w ciągu tygodnia. Połączenie to jest jednak dostępne tylko i wyłącznie w sezonie letnim. Air Canada będzie zatem jedyną linią, która będzie wykonywała loty pomiędzy tymi miastami przez cały rok. W przeszłości, loty do drugiego największego miasta w Kanadzie i największego w prowincji Quebec obsługiwała również hiszpańska Iberia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy