Samolot Air Canada lądował awaryjnie w Baku

24 października 2023 09:05
Samolot Air Canada lecący z Toronto do Delhi lądował awaryjnie w Baku. Przyczyną były problemy z jednym z silników.
Reklama
Samolot Boeing 777-200LR należący do linii Air Canada o znakach rejestracyjnych C-FIVK wykonujący w sobotę (21.10) rejs AC42 z Toronto do Delhi musiał przerwać lot i wykonać awaryjne lądowanie w stolicy Azerbejdżanu. Początkowo przewoźnik nie poinformował pasażerów o przyczynie. Powodem nieplanowanego lądowania w Baku był wykryty problem niskiego ciśnienia oleju w lewym silniku. Przewoźnik zapewnił pasażerom alternatywne połączenie do indyjskiej stolicy.

"Lot AC42 z Toronto do Delhi, z trzystoma pasażerami na pokładzie i szesnastoma członkami załogi, został skierowany do Baku ze względów bezpieczeństwa, gdzie wylądował bezproblemowo. Udało nam się zorganizować nowy samolot, który zabierze pasażerów do portu docelowego" - czytamy w oświadczeniu Air Canada na platformie X.

Samolot jest obecnie poddawany kompleksowej inspekcji, podczas której zostaną podjęte działania mające na celu ustalenie wszystkich szczegółów i czynników, które spowodowały awarię.


Według relacji pasażerów lotu AC42, linia pozostawiła swoich klientów na lotnisku w Baku w oczekiwaniu na lot do stolicy Indii na blisko dwadzieścia godzin bez informacji, posiłku i noclegu. Dotyczyło to również pasażerów podróżujących z dziećmi, osób starszych i z problemami zdrowotnymi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy