Air Canada poleci do Bangkoku i Mumbaju

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
21 czerwca 2022 09:00
Linia Air Canada zapowiedziała uruchomienie dwóch tras sezonowych z Vancouver do Bangkoku oraz z Toronto do Mumbaju. Połączenia wzbogacą międzynarodową siatkę kanadyjskiego przewoźnika, która w drugiej połowie bieżącego roku powinna osiągnąć poziom 81 proc. oferowania sprzed pandemii.
Reklama
Linia Air Canada stopniowo odbudowuje swoją siatkę połączeń po pandemii koronawirusa. Do rozkładu lotów kanadyjskiego przewoźnika regularnie wracają kluczowe rotacje, a dodatkowo uruchamiane są zupełnie nowe, które przyciągają wielu spragnionych podróżowania turystów. W tegorocznym sezonie zimowy linia Air Canada otworzy dwa połączenia o charakterze sezonowym. W ofercie linii pojawią się rejsy z Vancouver do Bangkoku oraz z Toronto do Mumbaju.

1 grudnia 2022 roku kanadyjski przewoźnik zainauguruje trasę z Vancouver do Bangkoku, która będzie realizowana cztery razy w tygodniu przy wykorzystaniu samolotów Boeing 787 Dreamliner. Co ciekawe, połączenie będzie jedyną bezpośrednią rotacją z Ameryki Północnej do Tajlandii.


- Jesteśmy zachwyceni możliwością otwarcia naszego pierwszego połączenia do tej części Azji. Tajlandia to popularny kierunek turystyczny dla Kanadyjczyków. Lot do Bangkoku będzie nie tylko okazją do upragnionego wypoczynku. Lotnisko jest przecież ważnym portem przesiadkowym - powiedział Mark Galardo, wiceprezydent linii Air Canada.

Nieco wcześniej, bo już 29 października 2022 roku, pierwsza maszyna kanadyjskiego przewoźnika odleci z Toronto w kierunku indyjskiego Mumbaju. Trasa będzie wykonywana każdego dnia samolotami Boeing 787 Dreamliner z międzylądowaniem w Londynie Heathrow.

- Powrót do Mumbaju, największego miasta Indii i kluczowego centrum finansowego i komercyjnego kraju, będzie uzupełnieniem naszej propozycji rejsów do Delhi. Międzylądowanie w Londynie jest strategiczną decyzją, która zapewni jeszcze więcej możliwości podróżowania - dodał Galardo.

Linia Air Canada zapewniła, że wraz z poprawą sytuacji rynkowej do siatki połączeń przewoźnika wrócą również pozostałe połączenia z Kanady do Indii. W niedalekiej przyszłości Kanadyjczycy chcieliby wznowić trasy z Toronto do Mumbaju oraz z Vancouver do Delhi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy