Air Canada uruchomiła szereg tras europejskich

9 czerwca 2023 08:48
Na początku miesiąca Air Canada uruchomiła kilka atrakcyjnych połączeń z Toronto i Montréalu na nasz kontynent. W oferowaniu przewoźnika pojawiła się m.in. Kopenhaga, Tuluza oraz Amsterdam. Wrócił też Edynburg.
Reklama
Wraz z inauguracją dwóch europejskich tras z Montréalu, Air Canada umocniła swoją strategiczną obecność na kontynencie europejskim. Tuluza pojawiła się w ofercie kanadyjskiego przewoźnika w ramach całorocznej siatki połączeń do czterech miast we Francji. Dodatkowo, Air Canada uruchomiła sezonową trasę z Montréalu do Kopenhagi, uzupełniając połączenie z Toronto.

- Cieszę się, że udało się umocnić naszą pozycję na rynku francuskojęzycznym. Tuluza jest ważnym ośrodkiem ekonomicznym, również dla sektora lotniczego. Jednocześnie, inauguracja połączenia z Montréalu do Kopenhagi wzbogaci możliwości podróżowania pasażerów sojuszu Star Alliance. Air Canada stawia na rozwój swojego znaczącego ośrodka w Montréalu, a najnowsze dodatki do tamtejszego oferowania są tego najlepszym przykładem - powiedział Mark Galardo, wiceprezydent Air Canada.

Tuluza będzie obsługiwana samolotami Airbus A330-300, natomiast Kopenhaga pojemniejszymi maszynami Boeing 787-8/9 Dreamliner. 3 czerwca 2023 roku, czyli dzień po uruchomieniu rotacji do Francji i Dani, Air Canada przywitała pierwszych pasażerów również w ramach transatlantyckiego połączenia z Montréalu do Amsterdamu.


- Inauguracja lotów do Amsterdamu z drugiego kanadyjskiego lotniska jest dla nas znakomitą wiadomością. To także uzupełnienie istniejącego oferowania do Amsterdamu z Toronto - dodał Michael Rousseau, szef Air Canada.

Do realizacji połączenia z Montréalu do Amsterdamu Air Canada korzysta z samolotów Boeing 787-8/9 Dreamliner. Maszynę zasilają, przynajmniej na części rejsów, paliwa ekologiczne SAF (Sustainable Aviation Fuel) od koncernu Neste Europe. Przewoźnik uważa, że zastosowanie SAF pozwoli na ograniczenie emisji szkodliwych gazów na trasie z Montréalu do Amsterdamu o nawet 80 proc.

- Trasa do Montréalu do Amsterdamu oznacza również nawiązanie partnerstwa z Neste Europe. Wierzę, że Kanada powinna zintensyfikować starania w zakresie pozyskiwania paliw ekologicznych, celem osiągnięcia ambitnego założenia w ramach 2050 Net Zero Emissions - zakończył Rousseau.

W ostatnich dniach Air Canada wznowiła również realizację połączenia z Toronto do Edynburga.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy