Welcome AS będzie współpracowało z Łodzią i Olsztynem

9 września 2022 10:00
Spółka Welcome Airport Services zajmie się obsługą obsługi naziemnej w wymiarze segmentu towarowego na lotniskach regionalnych w Łodzi i Olsztynie. Współpraca została ogłoszona podczas niedawnej konferencji Take Off Welcome zorganizowanej w Warszawie.
Reklama
Lotniska w Łodzi i Olsztynie zyskają nowego partnera biznesowego. Obsługą naziemną towarowej siatki połączeń obu portów regionalnych zajmie się polska spółka Welcome Airport Services. Umowa została podpisana podczas drugiej edycji wydarzenia Take Off Welcome, które odbyło się w Warszawie i zostało w pełni poświęcone wyzwaniom, z którymi musi mierzyć się segment przewozów towarowych.

- Nie ma nic lepszego niż współpraca dwóch partnerów, którzy mają potencjał i siłę. Jesteśmy w centralnej Polsce, niedługo ukończona zostanie droga S14, zamykająca autostradowo-ekspresową obwodnicę Łodzi. To nasz atut i siła, którą chcemy wykorzystać - powiedziała Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.

- Lotnisko w Olsztynie powstało w celu skomunikowania regionu z resztą świata. Choć daleko nam do Łodzi, m.in. ze względu na inne zaludnienie w regionie, nie stoi to na przeszkodzie w zapewnieniu szerszych możliwości transportu towarów naszym przedsiębiorcom - dodał Wiktor Wójcik, prezes Portu Lotniczego Olsztyn.


Podczas konferencji Take Off Welcome odbył się panel rozmów z uczonymi i przedstawicielami branżowymi. Wydarzenie skupiło się na wyzwaniach, które czekają segment lotniczych przewozów towarowych m.in. ze względu na wojnę na Ukrainie oraz rosnącą konkurencję za granicą. Podkreślono, że Polska ma potencjał i perspektywę dalszego rozwoju w tym zakresie, czego póki co nie udało się w pełni wykorzystać. Jednym z zaproponowanych rozwiązań na poprawę pozycji naszego kraju na rynku usług cargo jest zacieśnienie partnerstwa między lotniskami regionalnymi, których obecna aktywność koncentruje się raczej na konkurencji, aniżeli na rzetelnym partnerstwie.

- Cargo jest dzisiaj na topie. To jest nasz czas (…) Konkurencja nie śpi, wystarczy przecież spojrzeć na Budapeszt. Ważne w tym kontekście będzie skrócenie łańcucha dostaw. Super, że rozrasta się siatka pasażerska, ale do rozwoju biznesu cargo potrzeba samolotów tylko towarowych - wskazał Sebastian Kuna, dyrektor oddziału cargo w spółce LS Airport Services S.A.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy