Austrian Airlines poleciał do Los Angeles

22 maja 2022 12:05
Linia Austrian Airlines po trzyletniej przerwie wznowiła bezpośrednią rotację z Wiednia do Los Angeles. Przedwczoraj (20.05) przewoźnik przywrócił połączenie na Zachodnie Wybrzeże USA, które będzie realizowane samolotami Boeing 777-200ER.
Reklama
Po pandemii koronawirusa linia Austrian Airlines mogła nareszcie wznowić swoją kolejną trasę transatlantycką. Po blisko trzyletniej absencji austriacki przewoźnik wznowił bezpośrednią rotację z Wiednia do Los Angeles. 20 maja 2022 roku samolot Boeing 777-200ER wystartował z Wiednia o godzinie 10:06 i wylądował w Mieście Aniołów o godzinie 13:04.

Połączenie na Zachodnie Wybrzeże USA jest obecnie realizowane pięciokrotnie w ciągu tygodnia, lecz w szczycie sezonu letniego austriacki przewoźnik będzie latał na tej trasie nawet sześć razy w tygodniu. Linia Austrian Airlines zatrudniła do wykonywania rotacji maszynę Boeing 777-200ER, czyli największy samolot w swojej flocie, który może zabrać na pokład do 306 pasażerów.


- Po Chicago, Waszyngtonie i Nowym Jorku, czyli godnej reprezentacji na Wschodnim Wybrzeżu USA, nadeszła pora na zaznaczenie naszej obecności po drugiej stronie kontynentu. Jest nam niezmiernie miło, że po tak długiej przerwie ponownie zabraliśmy wiedeńskich podróżnych do Los Angeles - powiedział Michael Trestl, CEO linii Austrian Airlines.

Trasa do Los Angeles będzie miała charakter sezonowy. Ostatni rejs między miastami odbędzie się 15 października 2022 roku. W szczycie sezonu wakacyjnego austriacki przewoźnik będzie wykonywał 34 rotacje z Wiednia do Stanów Zjednoczonych w ciągu tygodnia, co z pewnością poprawi atrakcyjność wiedeńskiego lotniska.

- Bezpośrednio z Wiednia do Hollywood: to fantastyczny kierunek i znakomity punkt wypadowy do odkrywania uroków Zachodniego Wybrzeża USA. Wszystkie połączenia do Stanów Zjednoczonych od zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, więc z uznaniem przyglądamy się decyzjom przewoźników o przywróceniu tras transatlantyckich - dodał Julian Jager, CEO wiedeńskiego lotniska.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy