Problemy projektu Irkut MC-21

29 marca 2022 11:30
W związku z sankcjami nałożonymi na Rosję za wywołanie wojny w Ukrainie, zachodni producenci odmawiają dostarczania części do będącego w ostatniej fazie produkcji samolotu Irkut MC-21. W ten sposób przewidywana data wejścia do służby, wrzesień 2022 r., wydaje się być zagrożona.
Reklama

United Aircraft Corporation, rosyjska korporacja odpowiedzialna za przemysł lotniczy w Rosji, przewidywała w tym roku oddanie do użytku 4 egzemplarzy tego modelu. Niemniej jednak, brak części potrzebnych do konstrukcji sprawił, że obecne plany to tylko 2 sztuki, choć i taka wizja wydaje się być optymistyczna. Dotychczasowi zagraniczni partnerzy zamrozili planowane dostawy, nawet już te opłacone.W związku z tą sytuacją, rozpoczęto starania o certyfikację innego rosyjskiego samolotu Sukhoja Superjet 100, opartego na częściach pochodzących wyłącznie z rosyjskiego rynku. Taki model, „wolny od importowanych części”, miałby rozpocząć loty w 2024 r.

W komunikacie prasowym, w którym producent wyraża swoje niezadowolenie z zainstniałej sytuacji, pojawia się absurdalne stwierdzenie, o „braku wyjaśnień” ze strony zachodnich kontrahentów. Być może nie wiedzą nic o wojnie wywołanej przez ich politycznych decydentów.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy