Brussels Airlines aktualizują letnią siatkę połączeń

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 stycznia 2022 09:30
Linie Brussels Airlines zaktualizowały swoje plany obejmujące letnią siatkę połączeń. W szczycie sezonu wakacyjnego belgijski przewoźnik zaproponuje podróżnym 85 połączeń. Oferta Belgów wzbogaci się o osiem nowych kierunków turystycznych i biznesowych.
Reklama
Wielkimi krokami zbliża się inauguracja sezonu letniego. Już 27 marca 2022 roku światowe lotnictwo zacznie funkcjonować według letniego rozkładu lotów, który najczęściej wiąże się z wieloma nowościami oraz uruchomieniem atrakcyjnych połączeń turystycznych. Nie inaczej będzie w przypadku linii Brussels Airlines. Belgijski przewoźnik zapowiedział, że w szczycie sezonu wakacyjnego będzie oferował 85 połączeń międzynarodowych. Wśród nowych kierunków znajdują się trasy z brukselskiego lotniska Zaventem do Arecife na Lanzarote, Chanii na Krecie, Hurghady w Egipcie, Mytileny na Lesbos, Pythagorio na Samos, Marakeszu i Rabatu w Maroku i Monachium w Niemczech. Linie Brussels Airlines spodziewają się pracowitego i bardzo udanego sezonu letniego.


- Liczba rezerwacji jednoznacznie świadczy o dużej woli podróżowania. Dostrzegamy, że pasażerowie znów zaczęli planować słoneczny wypoczynek z odpowiednim wyprzedzeniem. To zmiana w porównaniu do ubiegłorocznych wakacji, gdy dominowały rezerwacje na ostatnią chwilę. Hiszpania, Portugalia, Włochy oraz Grecja z pewnością będą najpopularniejszymi kierunkami tego lata, więc dokonaliśmy kilku zmian i wzmocniliśmy naszą obecność w Europie Południowej, aby sprostać popytowi - powiedział Jan Derycke, dyrektor linii Brussels Airlines.

Aż 66 połączeń przewoźnika będzie miało charakter wakacyjny i biznesowy. To przede wszystkim rejsy średniodystansowe do europejskich i afrykańskich kurortów wypoczynkowych położonych nad Morzem Śródziemnym. Nie zabraknie również lotów nad Morze Czerwone czy Ocean Atlantycki oraz do najważniejszych ośrodków biznesowych w Europie. W tegorocznej ofercie połączeń dystansowych znajdzie się 19 kierunków do Afryki oraz Stanów Zjednoczonych (Nowy Jork oraz Waszyngton).

O ile większość z zapowiedzianych na ten rok "nowości" to trasy, które wrócą do rozkładu lotów linii Brussels Airlines po długiej przerwie spowodowanej m.in. pandemią koronawirusa, tak jedna trasa zostanie zrealizowana po raz pierwszy w historii przewoźnika. 27 marca 2022 roku Belgowie zainaugurują bezpośrednie rejsy z Brukseli Zaventem do Monachium, które będą wykonywane aż dwa razy dziennie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy