Budowa wiaduktu kolejowego przy lotnisku w Katowicach

Sebastian Guśliński - Profil Sebastian Guśliński
20 stycznia 2022 11:15
Ruszyła budowa wiaduktu obok lotniska w Pyrzowicach. Po jego zakończeniu dojazd pociągiem na lotnisko nie będzie kolidował z ruchem kołowym.
Reklama

Prace przy budowie połączenia kolejowego do Pyrzowic ruszyły rok temu na odcinku od stacji Zawiercie do linii kolejowej nr 182 prowadzącej do portu lotniczego. Obecnie pomiędzy Tarnowskimi Górami a Siewierzem trwa odbudowa nieczynnych torów o długości 30 kilometrów. Tuż przy lotnisku powstaje stacja Pyrzowice Lotnisko, na której budowane są perony.


Teraz przy wjeździe na lotnisko nad DW 913 powstaje nowy wiadukt kolejowy. Do lotniska można dojechać ul. Piłsudskiego, a następnie drogą tymczasową, która jest przedłużeniem ul. Zagrodowej. Fragment DW 913 do portu lotniczego zostanie czasowo zamknięty. Budowa wiaduktu przewidziana jest do września 2023 roku. W tym czasie Zarząd Dróg Wojewódzkich wybuduje na zamkniętym odcinku nową drogę.

Wartość inwestycji to 660 mln zł, z czego 500 mln zł to dofinansowanie unijne. Jej zakończenie zaplanowane jest na IV kwartał 2023 roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama