Wrocław: Wystartowały rejsy do Billund, Pafos i Lizbony

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 listopada 2021 09:05
1 komentarz
Wczoraj (31.10) środowisko lotnicze zainaugurowało zimową siatkę połączeń, która będzie obowiązywała do marca przyszłego roku. W pierwszy dzień obowiązywania nowego rozkładu wrocławskie lotnisko powitało trzy nowości. Pierwsi pasażerowie polecieli do Billund, Pafos i Lizbony.
Reklama
W ostatni dzień października środowisko lotnicze przestawiło nie tylko zegarki, ale również zmieniło rozkład obowiązujących siatek połączeń - letnią ofertę przewoźników zastąpiono ofertą zimową, która będzie obowiązywała do marca przyszłego roku. Dla wielu portów lotniczych wprowadzenie zimowej siatki połączeń przez linie lotnicze oznacza inaugurację wielu nowych tras. Sprawdza się to również w przypadku lotniska we Wrocławiu, gdzie tylko wczoraj (31.10) uruchomiono aż trzy nowości.

O godzinie 8:10 pierwszy samolot Boeing 737-800 o znakach rejestracyjnych 9H-QCO linii Ryanair (należący do Malta Air) odleciał w kierunku duńskiego Billund, gdzie znajduje się słynny Legoland. Połączenie realizowane będzie dwa razy w tygodniu (środy oraz niedziele). Bezpośredni przelot z Wrocławia do Billund potrwa 1 godzinę i 25 minut.


Nieco ponad dwie godziny później inauguracyjny lot został wykonany również na trasie z Dolnego Śląska do Pafos na Cyprze. Rejs został zrealizowany maszyną Boeing 737-800 o znakach rejestracyjnych EI-EBR, która także należy do irlandzkiej linii Ryanair. Ten niskokosztowy przewoźnik będzie operował na trasie do Pafos trzy razy tygodniowo (poniedziałki, piątki i niedziele). Lot potrwa 3 godziny i 25 minut.

Ostatnim wrocławskim połączeniem, które wczoraj zainaugurowano, była rotacja do Lizbony. Samolot Ryanaira będzie łączył Wrocław ze stolicą Portugalii dwa razy w tygodniu (środy oraz niedziele). Pierwszy, trwający rozkładowo 3 godziny i 40 minut przelot wykonał samolot Boeing 737-800 o znakach rejestracyjnych SP-RKO.

Podczas dopiero co rozpoczętego lotniczego sezonu zimowego pasażerowie podróżujący z Dolnego Śląska będą mieli do wyboru ponad 50 atrakcyjnych połączeń bezpośrednich do najpopularniejszych miejsc turystycznych i biznesowych. Trasy będzie oferowało ośmiu przewoźników: Ryanair, Wizz Air, PLL LOT, Lufthansa, KLM, SAS, Eurowings oraz SWISS.

Ostatnie komentarze

wroord 2021-11-01 13:24   
wroord - Profil wroord
Lizbnona to reaktywacja. A tak nawiasem mowiac to co to jest "srodowisko lotnicze?" mowi sie o branzy lotniczej. "Środowisko – ogół nieożywionych (abiotycznych) oraz ożywionych (biotycznych) elementów przyrodniczych, zarówno naturalnych jak i przekształconych w wyniku działalności człowieka, "
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama