Szpital tymczasowy na Okęciu wznowi działalność

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 października 2021 08:40
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że szpital tymczasowy dla pacjentów chorujących na COVID-19 na warszawskim Okęciu już wkrótce wznowi działalność. Powodem przywrócenia szpitala tymczasowego jest nieustannie przybywająca liczba chorych.
Reklama
Minionej doby (26.10) Ministerstwo Zdrowia odnotowało ponad 6 tys. przypadków zakażenia COVID-19, czyli najwięcej od początku czerwca br. Szczególnie niekorzystna sytuacja, która znacząco wpływa na liczbę odnotowywanych zakażeń, panuje na wschodzie Polski, gdzie poziom zaszczepienia odbiega od pozostałych regionów - w województwie mazowieckim (poza Warszawą) oraz województwie lubelskim. W odpowiedzi na stale zwiększającą się liczbę osób wymagających hospitalizacji Ministerstwo Zdrowia ogłosiło przywrócenie niektórych szpitali tymczasowych. Mają one poprawić wydolność systemu opieki zdrowotnej.


- Mieszkańcy Warszawy wyszczepili się i nie chorują w takich ilościach jak pacjenci Mazowsza. Sytuacja jest poważna. Liczba osób, które są przyjmowane do szpitali jest dość duża, także osób, które wymagają respiratorów. Nasze plany, przygotowane razem z wojewodami, powodują, że uruchamiamy coraz to nowe łóżka covidowe, kolejne oddziały. Kolejne szpitale tymczasowe także będą uruchamiane, aby łóżek wystarczyło dla wszystkich pacjentów - zapowiedział Waldemar Kraska, wiceminister resortu zdrowia w programie Polsat News.

Jeden z nich powstanie w Warszawie, a dokładniej na warszawskim lotnisku wojskowym Okęcie. Placówka będzie dysponowała przynajmniej 170 miejscami dla chorych na COVID-19. Podobny obiekt funkcjonował już w tym samym miejscu na wiosnę tego roku, gdy sytuacja pandemiczna była szczególnie ciężka. Funkcjonowanie szpitala tymczasowego w żaden sposób nie zaburzy działalności Lotniska Chopina w Warszawie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama