SWISS wprowadza obowiązkowe szczepienia dla załóg

Marek Stus - Profil Marek Stus
25 sierpnia 2021 10:49
SWISS jako pierwsza europejska linia lotnicza wprowadza obligatoryjne szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich pilotów i członków personelu pokładowego. Wymóg ten będzie obowiązywał pracowników przewoźnika od 15 listopada br.
Reklama
Szwajcarskie linie uznały, że wprowadzenie obowiązku szczepień dla załóg jest niezbędnym krokiem dla zapewnienia stabilności operacyjnej i sprostania wymogom wjazdowym do wielu krajów obecnych w jego siatce połączeń. Wprawdzie dziś aktualnych szczepień od załóg lotniczych wymaga jedynie Hong Kong, ale jak przewidują analitycy, lista państw stawiających podobne warunki przewoźnikom będzie jeszcze w tym roku szybko wydłużała się. Wkrótce dołączą do niej najprawdopodobniej Stany Zjednoczone, które są kluczowym rynkiem dla SWISS.


Przewoźnik wskazał ponadto, że w obliczu trwającej pandemii nie jest już dłużej możliwe różnicowanie załóg w zależności od tego, czy dane osoby są lub nie są zaszczepione i uwzględnianie tego w trakcie tworzenia kolejnych przydziałów rejsów. Takie rozwiązanie prowadziłoby do nierównej dostępności do pracy poszczególnych pilotów i członków personelu pokładowego.

W ślad za szwajcarskimi liniami nie pójdą na razie inni przewoźnicy z grupy Lufthansy. Nie można jednak wykluczyć, że w niedalekiej przyszłości zostaną przez nich podjęte analogiczne decyzje. Obowiązkowe szczepienia dla swoich pracowników wprowadziły już m.in. amerykańskie linie United oraz australijskie Qantas Airways.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy