Rzeszów: Split i Burgas w wakacyjnej ofercie lotów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
27 maja 2021 16:44
6 komentarzy
Nowe połączenie LOT-u do chorwackiego Splitu oraz przywrócenie popularnych lotów do Burgas to najnowsze propozycje podrzeszowskiego lotniska na tegoroczne wakacje.
Reklama

Uzupełniają one wcześniej ogłoszone trasy krajowe – do Gdańska i Szczecina – oraz międzynarodowe połączenia z Zadarem i Newarkiem. Do Jasionki wracają również loty czarterowe do tureckiej Antalyi i Bodrum oraz Monastyru w Tunezji.

- Prezentowana dziś oferta lotów na sezon wakacyjny to efekt dobrej współpracy z naszym narodowym przewoźnikiem. Cieszę się, że LOT dostrzega potencjał rynkowy Podkarpacia proponując oczekiwane przez pasażerów słoneczne kierunki. Mimo głębokiego kryzysu całej branży spowodowanego pandemią, udało nam się nie tylko utrzymać w siatce połączeń trasy wprowadzone w poprzednich latach, ale także dołożyć do nich nową, atrakcyjną destynację. Jestem przekonany, że bezpośrednie loty do Splitu będą cieszyć się dużą popularnością – powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.


Obecny podczas konferencji prasowej Paweł Włodarczyk, konsul honorowy Chorwacji w Krakowie podkreślił szczególne więzi łączące Podkarpacie z Zadarem i Splitem. Zaznaczył, że uruchomienie bezpośrednich połączeń z tymi miastami to efekt konsekwentnych starań władz regionu. Zachęcił podkarpackich przedsiębiorców do zainteresowania możliwościami współpracy biznesowej z partnerami chorwackimi. Wyraził przekonanie, że nowe trasy przyczynią się do zwiększenia ruchu turystycznego pomiędzy Polską a Chorwacją.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
kinder 2021-06-15 10:49   
kinder - Profil kinder
W RZE w kwietniu 3346 a w maju 5206 paxów.
jsg 2021-05-31 12:42   
jsg - Profil jsg
W zeszłym roku leciałem na trasie RZE-BOJ i samolot był pełny. Oczywiście na podstawie jednego lotu trudno coś wywnioskować, ale wydawało mi się, że zapotrzebowanie na tej trasie było. Nie dziwi mnie decyzja LOT o przywróceniu tego sezonowego połączenia w tym roku (podobnie jak i trasy do GDN).
jjemiolo 2021-05-28 01:49   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Przepraszam za dwa wczesniejsze dublujace sie komentarze. Wyniklo to stad, z mojej strony mialem odpowiedz ze pierwszy nie zostal przyjety, wiec popelnilem to samo ponownie. Generalnie, mam problemy z korespondencja z Pasazerem. Klade to na barki odleglosci i roznicy czasu. Pozdrowienia dla wszystkich uzytkownikow. Jurek
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama