KLM: 70 lotów tygodniowo z 5 miast w Polsce. Nowe kierunki

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
24 maja 2021 13:43
KLM uruchomi w lecie nowe kierunki i poleci do Belgradu, Werony, Dubrownika i na hiszpańską Mallorcę. Linia zaoferuje 70 lotów tygodniowo z 5 miast w Polsce.
Reklama

KLM planuje rozbudowę swojej europejskiej siatki połączeń, aby w najbliższym sezonie wakacyjnym zaoferować klientom większy wachlarz możliwości, zachowując środki sanitarne i bezpieczeństwa zdrowotnego w czasie podróży. Tak szybko, jak będzie to możliwe, linia zwiększy częstotliwość lotów do popularnych miast turystycznych, oddając do dyspozycji klientów więcej miejsc, dzięki większym samolotom. Nowością tego lata są Belgrad, Werona, Palma de Mallorca i Dubrownik. Linia zapowiedziała, że w latem będzie znowu latać na 5 trasach z Polski: z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania, z łączną liczbą 70 lotów tygodniowo.

KLM chce oferować loty, na wszystkich możliwych trasach, pod warunkiem pokrycia swoich kosztów zmiennych. Dzięki tej strategii przewoźnik był w stanie całkowicie przebudować swoją siatkę i zaoferować klientom największy możliwy wybór kierunków. Dotyczy to zarówno destynacji biznesowych, jak i typowo turystycznych tras. W sezonie lato 2021 linia będzie oferowała 96 tras w Europie, podczas gdy latem 2019, przed pandemią podróżni mieli do dyspozycji 92 kierunki.

W porównaniu z sezonem lato 2019, w siatce europejskiej KLM pojawiły się następujące zmiany:
 • Växjö (Szwecja) – kierunek został czasowo zawieszony;
 • Marsylia i Nantes – loty do tych miast będą znowu oferowane, przy czym będą odbywały się linią Air France z lotniska Schiphol w Amsterdamie;
 • Southampton, Poznań i Cork – to kierunki, które zostały dodane wcześniej w 2020 r.
Letni rozkład KLM wzbogaci się o cztery nowe kierunki w Europie:
 • Belgrad – od 13 maja b.r., do 7 lotów tygodniowo;
 • Werona – od 26 czerwca b.r. , do 7 lotów tygodniowo;
 • Palma de Mallorca – od 26 czerwca b.r., do 7 lotów tygodniowo;
 • Dubrownik – od 26 czerwca b.r., do 7 lotów tygodniowo
Do popularnych miejsc wakacyjnego wypoczynku – jak np. Porto i Ibiza, w lipcu i sierpniu klienci KLM będą mieli do dyspozycji więcej lotów i więcej dostępnych biletów. Dodatkowo, w porównaniu z poprzednimi latami, relatywnie wzrośnie oferowanie do południowoeuropejskich kierunków w Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji i Grecji. Linia przewiduje, że w nadchodzącym sezonie, jej europejska siatka połączeń będzie realizowana w 50 do 75 procent, przy czym kolory stref zagrożenia epidemiologicznego nadal ulegają zmianom, a co za tym idzie rozkład lotów na poszczególnych trasach może się zmienić.


W sezonie letnim KLM będzie ponownie oferował loty między Amsterdamem, a pięcioma miastami w Polsce: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań. Przewoźnik zapowiedział też wzrost liczby lotów z/do Poznania do trzech tygodniowo, a do/z Krakowa, Warszawy i Gdańska (do 3 dziennie), tuż przed rozpoczęciem letnich wakacji.

Liczba połączeń z/do Amsterdamu na poszczególnych trasach:
 • Gdańsk : wzrost do 3 lotów dziennie – od 21 czerwca br.
 • Kraków: wzrost do 3 lotów dziennie – od 28 czerwca br.
 • Poznań: wzrost do 3 lotów tygodniowo (wtorki, czwartki i soboty) – od 20 czerwca br.
 • Warszawa: wzrost do 3 lotów dziennie – od 15 czerwca br.
 • Wrocław: 4 loty tygodniowo (poniedziałki, środy, piątki i niedziele) – od 4 lipca br.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama