KLM mocno zwiększy liczbę lotów z Polski

3 sierpnia 2023 14:21
6 komentarzy
W najbliższym sezonie jesienno-zimowym oferta KLM z Polski do Amsterdamu wzrośnie o 50 procent i wyniesie 102 rejsy tygodniowo.
Reklama
KLM zapowiedział, że w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym 2023/24 r., zwiększą częstotliwość lotów z/do Polski. Linia zaoferuje więcej połączeń ze wszystkich pięciu miast, w których jest obecna w Polsce – Warszawy, Gdańska, Krakowa, Poznania i Wrocławia. Łącznie będą to 102 rejsy tygodniowo. Dzięki dodatkowym rotacjom w różnych porach dnia, klienci linii skorzystają z dogodniejszych przesiadek w porcie bazowym w Amsterdamie i zyskają dostęp do całej globalnej siatki KLM, która obecnie obejmuje 165 destynacji na całym świecie.

Oferta lotów KLM do/z Amsterdamu z/do Polski w sezonie Zima 2023/24:
  • z/do Warszawy – do 4 lotów dziennie (28 lotów tygodniowo);
  • z/do Krakowa – 3-4 lotów dziennie (26 lotów tygodniowo);
  • z/do Gdańska – 4 loty dziennie (28 lotów tygodniowo);
  • z/do Wrocławia – 2 loty dziennie (14 lotów tygodniowo)
  • z/do Poznania – 6 lotów tygodniowo
- Cieszymy się, że prognozowany popyt na loty z Polski w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym wygląda bardzo optymistycznie. Dlatego też zdecydowaliśmy się zwiększyć częstotliwość połączeń i tym samym zaoferować naszym klientom większą pulę miejsc na lotach do Amsterdamu. Warszawa, Kraków i Wrocław zyskają średnio po jednym, a Gdańsk nawet dwa loty dziennie więcej, zaś liczba rejsów z Poznania wzrośnie z 5 do 6 tygodniowo. Planujemy też bardzo korzystną zmianę w rozkładzie połączeń KLM z/do Wrocławia. Nowy codzienny rejs z Amsterdamu został zaplanowany w godzinach wieczornych, a nasz samolot będzie nocował we Wrocławiu, aby następnego dnia umożliwić podróżnym wczesno ranne połączenie. Dzięki temu, pasażerowie z Wrocławia, zyskają dostęp do całej globalnej siatki KLM z przesiadką w Amsterdamie. Ponadto mamy nadzieję, że poranny lot z Wrocławia i wieczorny powrót tego samego dnia, spotka się z zainteresowaniem firm z Wrocławia i okolic, umożliwiając jednodniowe podróże w biznesowe – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Całkowita liczba lotów KLM z Polski wyniesie 102 połączenia tygodniowo, co oznacza 50 procentowy wzrost oferty. Przewoźnik zaplanował największą ekspansję w Gdańsku, dodając aż dwa rejsy dziennie. Łącznie z/do Gdańska na pokładzie KLM do Amsterdamu będzie można polecieć 28 razy tygodniowo, tyle samo co z/do Warszawy. O 100 procent zwiększy się oferta z/do Wrocławia – z 7 do 14 lotów tygodniowo. Ponadto w rozkładzie znalazło się 26 lotów tygodniowo z/do Krakowa oraz 6 rejsów tygodniowo z/do Poznania.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
b789 2023-08-06 08:41   
b789 - Profil b789
@air to, że jesteś hejterem wszystkiego co się w PL dzieje, to już wszyscy wiemy. Ale farmazony o wejściu jakiegoś przewoźnika z US do GDN, to mocna przesada.
rar123 2023-08-05 10:55   
rar123 - Profil rar123
Nie tylko KLM zwiększa liczbę lotów. Air France będzie latał zimą do Krakowa, a w sezonie zimowym 22/23 tych lotów nie było. Dobrze by było gdyby do Krakowa wróciła też Transavia. Szkoda jednak, że z Wrocławia wycofało się AF. Przynajmniej KLM jakoś to rekompensuje.
Paput 2023-08-04 19:32   
Paput - Profil Paput
Czekam aby Szczecin(Goleniów)dołączył do grona szczęściarzy
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy