KLM Group: 129 mln euro zysku w pierwszym półroczu

7 sierpnia 2023 08:46
KLM Group odnotowało w pierwszym półroczu przychód 5,6 mld euro (ok. 25,2 mld złotych). To więcej o 20 proc. w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem. Pomimo wyższego przychodu, niderlandzka spółka zarejestrowała zysk 129 mln euro (ok. 580,5 mln złotych).
Reklama
To o 137 mln euro (ok. 616,5 mln złotych) mniej niż w 2022 roku. Za niekorzystną różnicę odpowiada zapomoga państwowa, którą KLM Group otrzymało od niderlandzkiego rządu w pierwszych miesiącach ubiegłego roku w ramach niwelowania strat po skutkach globalnej epidemii. W pierwszych sześciu miesiącach trwającego roku oferowanie KLM Group utrzymało się na poziomie 88 proc. siatki połączeń z 2019 roku.

KLM Group zauważyło, że pomimo występujących trudności zewnętrznych (m.in. sztorm oraz zawodność systemu bagażowego na Schiphol Airport), udało się niderlandzkiej spółce zapewnić stabilność i wiarygodność operacji lotniczych poprzez minimalizację niedogodności powodowanych przez opóźnienia i odwołania niektórych rejsów. KLM Group otrzymało ocenę 42 we wskaźniku Net Promoter Score (NPS), określającym poziom satysfakcji wśród klientów.


- Nie ulega wątpliwości, że nasi podróżni wciąż chcą podróżować, pomimo wyraźnie wyższych cen biletów. Cieszę się, że KLM Group znów może oferować najwyższą jakość swoich usług, z której słynęło przed globalną epidemią. Szczerze mówiąc, na ten moment popyt przekracza naszą przepustowość, która jest ograniczona ze względu na trudności logistyczne i kadrowe - wyjaśniła Marjan Rintel, szefowa KLM Group.

W ostatnich dniach KLM Group zapowiedziało swoją ekspansję nad Wisłą. W najbliższym sezonie jesienno-zimowym niderlandzki przewoźnik będzie realizował wyraźnie więcej lotów łączących Polskę z Holandią niż miało to miejsce w przeszłości. Przybędzie rejsów z Lotniska Chopina, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania, co pozwoli na realizację nawet 102 połączeń tygodniowo.
Tagi
klm klm group

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy