Agresywny kot w kokpicie powodem awaryjnego lądowania

Sebastian  Czyżo  - Profil Sebastian Czyżo
04 marca 2021 09:57
Załoga planowego lotu z Sudanu do Kataru została zmuszona do zawrócenia i lądowania awaryjnego na lotnisku w Chartumu, po tym jak w kokpicie kot zaatakował kapitana.
Reklama

Boeing 737 linii Tarco Airlines w rejsie z Chartumu do Ad-Dauha musiał zawrócić krótko po starcie, gdy sudańscy piloci ku wielkiemu zaskoczeniu zobaczyli kota w kokpicie. Według doniesień Al-Sudani, zwierzę było przestraszone i zaatakowało kapitana. Załoga podjęła próby schwytania pasażera na gapę, ale okazało się to niemożliwe. Nie mogąc kontynuować podróży, piloci przystąpili do powrotu do Chartumu.


Al-Sudani poinformował, że samolot przez całą noc znajdował się w hangarze, gdzie był sprzątany, a wcześniej przechodził przegląd techniczny. Prawdopodobnie, wtedy kot dostał się na pokład i znalazł wygodne miejsce do odpoczynku w kokpicie.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy kot pojawia się w kokpicie. W sierpniu 2004 roku załoga samolotu Avro RJ Brussels Airlines w locie z Brukseli do Wiednia przeżyła podobne zdarzenie. Zwierzę uciekło pasażerowi z transportera i dostało się do kokpitu, kiedy jeden z członków personelu pokładowego otworzył drzwi, aby podać przekąski dla załogi lotniczej. Piloci również w tym przypadku zdecydowali się zawrócić na lotnisko w Brukseli, ponieważ zwierzę zachowywało się agresywnie.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama