PPL rekrutuje kadrę ratowniczo-gaśniczą dla lotniska w Radomiu
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” rozpoczęło poszukiwania wykwalifikowanej kadry do Zespołu Podziału Bojowego Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, który będzie działał na terenie lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.
Reklama
W listopadzie br. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podpisało umowę na budowę Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz wykonanie prac uzupełniających w rejonie strażnicy LSRG na terenie lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku. W związku z zaawansowanym etapem realizacji inwestycji Porty Lotnicze poszukują kandydatów na stanowisko Stażysty w Zespole Podziału Bojowego Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Kandydaci muszą mieć ukończone szkolenie z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, mile widziane jest także doświadczenie w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, jak również posiadanie prawa jazdy kat. C.
– Istotnymi zadaniami jakie spełnia na co dzień LSP jest między innymi usuwanie i neutralizacja rozlewisk substancji ropopochodnych (np. paliwa lotniczego), zabezpieczenie tankowania samolotów z pasażerami na pokładzie, a także realizacja procedur wynikających z wykonywania operacji lotniczych przy ograniczonej widzialności. Niezwykle istotnymi działaniami, jakie nieustannie wykonują ratownicy i specjaliści Lotniskowej Straży Pożarnej, jest monitoring obiektów lotniskowych oraz prowadzenie działań profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Poza tym wszyscy pracownicy zatrudnieni w Lotniskowej Straży Pożarnej obligatoryjnie biorą udział w szkoleniach organizowanych na terenie kraju oraz cyklicznie raz na cztery lata biorą udział w szkoleniu „poligonowym” realizowanym w jednym z ośrodków na terenie Europy – zaznaczył Piotr Sitnicki, szef Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej PPL.
Lotniskowa Straż Pożarna jest specjalistyczną służbą w ramach Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” realizującą szereg działań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Jej podstawowymi zadaniami jest udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych w rejonie operacyjnym lotniska w przypadku wypadku lotniczego lub pożarów obiektów i urządzeń portu lotniczego.