Radom: Wmurowanie kamienia węgielnego (video)

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
30 października 2020 11:58
9 komentarzy
- Lotnisko w Radomiu to dobra zmiana dla całego regionu radomskiego i samego miasta Radomia - mówi Stanisław Wojtera, prezes PPL-u podczas wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę terminala w Radomiu.
Reklama

Wczoraj (29.10) miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę terminala Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku. Podpisany został również akt erekcyjny, który także został wmurowany.

- Lotnisko w Radomiu to dobra zmiana dla całego regionu radomskiego i samego miasta Radomia to kolejne elementy infrastruktury która powstaje opuścić dróg i kolei która będzie szybko dowoziła do centralnego portu komunikacyjnego także lotnisko które będzie na pewno takim oknem na świat - mówi Stanisław Wojtera, nowy prezes PPL-u.Jak twierdzi Wojtera lotnisko w Radomiu to inwestycja na dekady. Według niego radomski port lotniczy może stać się nie tylko lotniskiem uzupełniającym do Centralnego Portu Komunikacyjnego, ale również będzie obsługiwać pasażerów z województwa świętokrzyskiego, łódzkiego czy lubelskiego.

- To cieszy, że mimo trudnej sytuacji ekonomicznej budowa cały czas postępuje i nie tylko nie nabiera opóźnienia, ale jak słyszę od wykonawcy być może uda się mu oddać budynek terminala przed czasem. Także wszystko wskazuje na to, że termin oddania do użytku lotniska w Radomiu początek drugiej połowy 2022 roku jest niezagrożony - mówi poseł Adam Bielan.

Bielan zaapelował do władz samorządowych o przygotowanie miasta i całego regionu na przyjęcie pasażerów oraz na otwarcie lotniska. Dzięki tej inwestycji nabierają tempa również lokalne projekty. Mowa tu przede wszystkim o budowie drogi S12 oraz linii kolejowej nr 8.

- Dla naszego terenu jest to niezwykle ważne dlatego, że ta inwestycja będzie tworzyć nowe dobrze płatne miejsca pracy, na co Radom oczekuję i czego Radom jest naprawdę godzien. Bo Radom wpisuje się wspaniale w historię rozwoju Polski, walki o niepodległość, a jednocześnie jest miastem, w którym jest duże bezrobocie więc ta inwestycja jest ze wszech miar potrzebna. Jest swego rodzaju docenienie dorobku mieszkańców tej ziemi - powiedział Marek Suski, poseł PIS.

Jak wyjaśnia wiceminister infrastruktury Marcin Horała bardzo ważne jest żeby podczas pandemii, w tym trudnym czasie nie tylko dla kraju ale również dla branży lotniczej, kontynuować strategiczne inwestycje. Będą one odgrywać kluczową rolę, kiedy po koronawirusie będzie trzeba ruszyć do przodu.

- Ostatni ważny element to realizację polityki zrównoważonego rozwoju, to że nie tylko największe metropolie ale również takie miasta jak Radom, również takie części kraju jak ziemia radomska zasługują na rozwój, na wzrost gospodarczy. Lotnisko będzie takim katalizatorem przyciągającym kolejne inwestycje, po to żeby właśnie ta ziemia mogła na tym skorzystać - kwituje Horała.

Obecnie w porcie lotniczym wykonywane są głównie prace związane z konstrukcją budynku. Od listopada firma Mirbud SA przystąpi do zewnętrznych wykończeń budynku. Planowane zakończenie prac datuje się na grudzień 2021 roku.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_52e03 2020-10-31 13:56   
gość_52e03 - Profil gość_52e03
Już widzę te zapowiedzi personelu pokładowego: Szanowni państwo, za pół godziny wylądujemy w porcie lotniczym Warszawa-Radom imienia Bohaterów Radomskiego Czerwca tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego szóstego roku. Nim skończą to mówić w dwóch językach (a po angielsku dopiero będzie brzmiało absurdalnie), samolot będzie już na pasie.
gość_52e03 2020-10-31 13:50   
gość_52e03 - Profil gość_52e03
Oj, będą łupy dla prawdziwych patriotuf, będą.
gość_04894 2020-10-30 21:52   
gość_04894 - Profil gość_04894
Spokojnie będzie sukces ;) A jak nie będzie sukcesu, to zwalimy na COVID-19...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy