KLM poleciał z Poznania do Amsterdamu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
26 października 2020 08:30
4 komentarze
KLM zainaugurował wczoraj (25.10) nowe połączenie z Poznania do Amsterdamu. Początkowo loty będą odbywały się do 5 razy w tygodniu.
Reklama
Dzięki temu mieszkańcy Poznania i całej Wielkopolski będą mogli nie tylko w wygodny sposób odwiedzić Amsterdam, ale też zyskają dostęp do globalnej siatki lotów holenderskiego przewoźnika przez lotnisko bazowe Amsterdam-Schiphol.
Początkowo na nowej trasie KLM będzie oferował 5 połączeń tygodniowo, a loty będą odbywały się w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Rozkład zaplanowano następująco: Samolot będzie startował z lotniska Schiphol w Amsterdamie o godzinie 14:40, z lądowaniem w Poznaniu o 16:20. Lot powrotny z Poznania wyrusza o 16:45, aby dotrzeć do Amsterdamu o 18:35.


- Bardzo się cieszę, że pomimo obecnych okoliczności, możemy zainaugurować nowe połączenie z Polski. Dziś Poznań został włączony do globalnej siatki KLM. To dowodzi pewności i zaufania, jakie KLM pokłada w polskim rynku. Jak wszyscy wiemy, w tym roku cały sektor lotniczy i turystyczny doświadczają bezprecedensowego wyzwania. Ze względu na ograniczenia dotyczące podróży narzucone przez wiele krajów, nasz aktualny harmonogram jest ograniczony. Jednakże cieszymy się że tej jesieni pasażerowie KLM będą mieli do dyspozycji w sumie 52 loty tygodniowo z pięciu polskich miast, łącznie z nową trasą z Poznania. Mam nadzieję, że ta nowa bezpośrednia trasa między Poznaniem, a Amsterdamem będzie nowym początkiem i znakiem optymizmu w tych nietypowych czasach. Dzięki niej, otwierają się nowe perspektywy - zwiedzanie świata, spotkania z rodziną i przyjaciółmi mieszkającymi za granicą, a także nowe relacje biznesowe między Polską a Niderlandami. Naszymi samolotami przybędą też zagraniczni turyści, co przyczyni się do dalszego turystycznego rozwoju Poznania i całego regionu, o tak dużym potencjale historycznym i kulturalnym - powiedział Frantisek Siling, dyrektor sprzedaży KLM.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_251b0 2020-10-28 22:32   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
Właśnie następnym portem który powinien ściągnąć do siebie KLM powinno być KTW.
gość_9120a 2020-10-27 14:13   
gość_9120a - Profil gość_9120a
Gratulacje POZ i życzenia szybkiego dodania drugiej rotacji, która kolosalnie poprawia dostępność do połączeń transferowych z lotniska-hubu oraz otwiera perspektywy regularnego ruchu biznesowego. Skoro KLM uruchamia połączenie nawet w czasie pandemicznej zapaści w ruchu lotnicznym, to widać widzi w Poznaniu potencjał.
A w KTW dalej pokutuje filozofia "czartery albo śmierć" skutkująca kompletnym oddaniem inicjatywy rozwojowej portowi KRK...
POZer 2020-10-26 13:05   
POZer - Profil POZer
Lajk :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N