Branża apeluje o wyłączenie Kanarów z zakazu lotów

30 sierpnia 2020 11:57
15 komentarzy
Branża turystyczna apeluje do Mateusza Morawieckiego o wyłączenie Wysp Kanaryjskich z rozporządzenia o zakazie lotów do Polski.
Reklama
Szefowie linii lotniczych, biur podróży oraz Patronato de Turismo de Fuerteventura apelują do polskiego rządu o wyłączenie Wysp Kanaryjskich z rozporządzenia o zakazie lotów do Polski i wyrażają wątpliwości co do kryteriów, jakimii kieruje się rząd, podejmując decyzje o umieszczaniu kolejnych państw na liście zakazów.

"Nie budzi wątpliwości, iż samolot – co potwierdzają kolejne badania naukowe (np. przeprowadzone przez niemieckich wirusologów z Instytutu Wirusologii Uniwersytetu Goethego, opublikowane na łamach czasopisma naukowego JAMA Network Open) – w dobie pandemii jest najbezpieczniejszym środkiem transportu. Możliwość zarażenia się od współpasażera na pokładzie jest niska, a przy obowiązku noszenia maseczek podczas całego rejsu prawdopodobieństwo jeszcze spada" - czytamy w liście.

"Wyspy Kanaryjskie charakteryzują się stosunkowo niską ilością zachorowań na COVID-19, diametralnie różniącą się od regionów Hiszpanii lądowej dotkniętej ogniskami koronawirusa, czego przykładem może być najbardziej popularna destynacja jaką jest Fuerteventura" - dodają.

Autorzy listu zwracają uwagę, że skoro możliwe są podróże do Chorwacji, Hiszpanii, Albanii czy Francji środkami transportu lądowego brak jest racjonalnych i uzasadnionych powodów dla zamykania lotów do tych krajów. Współczynnik liczby zakażonych osób na tysiąc mieszkańców nie może stanowić o zamykaniu połączeń lotniczych, w sytuacji pozostawienia możliwości podróżowania drogą lądową.

"W trosce o zdrowie Polaków wybierających się poza granice kraju powinniśmy promować transport lotniczy, jako bezpieczniejszy pod względem epidemiologicznym i ograniczający czas podróży. Transport lądowy wydłuża czas podróży powodując większe zmęczenie, a co za tym idzie wpływa na odporność i kondycję pasażerów, którzy stają się bardziej podatni za zarażenie wirusem. Zagrożenia te eliminuje podróż samolotem" - czytamy.

Pełna treść listu:

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2c43c 2020-08-31 19:45   
gość_2c43c - Profil gość_2c43c
@gosc_c6132 coś ugrać? może po prostu przejść racjonalnie do życia. a co próbują robić rządy? blokują połączenia lotnicze kiedy samochodem czy autobusem można śmigać? promy pełne, w pociągach kolano przy kolanie, w autobusach x godzin bez oczyszczania powietrza, ban na latanie wydaje się logiczny, serio?
gość_496c2 2020-08-31 18:45   
gość_496c2 - Profil gość_496c2
W pełni popieram. Żeby Szumowski mógł wrócić z Kanarów samolotem a nie męczyć się dwa tygodnie na jachcie milionera.
gość_85828 2020-08-31 14:37   
gość_85828 - Profil gość_85828
gzie jest unia europejska która podobno jest praworządna???
Jezeli z Niemiec i Francji lataja to dlaczego z Polski nie mogą latać dlaczego ciągle unia europejska dzieli na gorszych i lepszych co UE zrobiła w kwestii pandemii czy ktos potrafi wskazać????
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy