Virgin Atlantic ogłosił upadłość

5 sierpnia 2020 12:44
2 komentarze
Linia Virgin Atlantic, należąca do Richarda Bransona, ogłosiła upadłość. Spółka złożyła do sądu w Stanach Zjednoczonych wniosek o ochronę przed wierzycielami.
Reklama
Rozdział 15 amerykańskiego prawa upadłościowego blokuje innym podmiotom możliwość przejmowania aktywów spółki w USA. Przewoźnik czeka na zatwierdzenie planu ratunkowego wartego 1,2 mld dolarów.

Rzecznik prasowy Virgin Atlantic powiedział, że złożenie wniosku o upadłość jest częścią procesu sądowego w Wielkiej Brytanii w celu przeprowadzenia planu restrukturyzacji, który linia lotnicza ogłosiła w zeszłym miesiącu. Proces ten jest wspierany przez większość wierzycieli, a firma ma nadzieję, że wyjdzie z niego z sukcesem we wrześniu br., a rentowność planuje odzyskać w 2022 roku.Delta, która jest właścicielem 49 proc. linii lotniczych, zgodziła się na odroczenie płatności, a fundusz hedgingowy Davidson Kempner zgodził się pożyczyć Virgin Atlantic 170 milionów funtów. Virgin opóźnił również dostawy nowych samolotów od koncernu Airbus.

W ubiegłym miesiącu linia skorzystała z pomocy publicznej wynoszącej 1,5 mld dolarów, zastrzyk gotówki nie przyniósł jednak zakładanych efektów.

W ramach restrukturyzacji Virgin zamknął swoją bazę operacyjną w Londynie Gatwick oraz zredukował liczbę pracowników, likwidując 3,5 tys. miejsc pracy.

Virgin Atlantic zadeklarował również, że w trakcie restrukturyzacji będzie prowadził działalność. Linia liczy, że już we wrześniu dzięki zastrzykowi środków stanie na nogi i zapowiada, że odzyska rentowność już w 2022 r.

W kwietniu upadłość ogłosił także Virgin Australia, wchodzący w skład grupy Bransona.

Ostatnie komentarze

gość_00546 2020-08-07 21:45   
gość_00546 - Profil gość_00546
Tytuł artykułu jest trochę mylny bo nie chodzi o faktyczną upadłość tylko reorganizację pod nadzorem sądu oraz ochronę przed wierzycielami. Rozdział 11 Kodeksu upadłościowego USA pozwala na działanie firmy z jednoczesną jej reorganizacją pod nadzorem sądu. Natomiast Rozdział 7 tego Kodeksu to jest wyprzedaż wszystkiego co posiada firma aby maksymalnie spłacić wierzycieli i zakończyć działalność firmy. A więc w chwili obecnej Virgin Atlantic ma jeszcze dość daleko do upadłości.
lysypiotr76 2020-08-06 00:09   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Żadna upadłość ,,na dziś'' nie jest w zamierzeniach Virgin. Ochrona przed wierzycielami jak najbardziej. Gdyby złożono wniosek na podstawie rozdziału 11 to byłby wniosek o upadłość.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy