Linia Virgin Atlantic odebrała pierwszego airbusa A330neo

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
17 października 2022 09:30
Przedwczoraj (15.10) linia Virgin Atlantic odebrała pierwszą maszynę Airbus A330neo. Samolot o znakach rejestracyjnych G-VJAZ przyleciał do Londynu w godzinach popołudniowych. Jego inauguracyjną rotacją będzie lot do amerykańskiego Bostonu.
Reklama
W minioną sobotę (15.10) linia Virgin Atlantic przyjęła pierwszą maszynę Airbus A330neo. Samolot o znakach rejestracyjnych G-VJAZ trafił do Londynu, gdzie przewoźnik posiada swoją bazę operacyjną, po krótkim locie technicznym prosto z fabryki Airbusa we francuskiej Tuluzie. W najbliższych tygodniach linia Virgin Atlantic spodziewa się odbioru kolejnych trzech samolotów Airbus A330neo. Druga z maszyn, o znakach rejestracyjnych G-VTOM, również opuściła już linię produkcyjną europejskiego producenta, więc powinna zostać dostarczona do Wielkiej Brytanii na dniach.

Samolot Airbus A330neo we flocie linii Virgin Atlantic ma przynieść nową jakość obsługi klienta. Każda z maszyn będzie dysponowała nowoczesną kabiną pasażerską z siecią Wi-Fi, wtyczkami USB oraz zaawansowanym systemem rozrywki pokładowej. Na modernizacji skorzystają nie tylko pasażerowie, ale również sam przewoźnik. Samolot Airbus A330neo będzie dysponował zwiększoną wydajnością.


- Flota airbusów A330neo odegra kluczową rolę w modernizacji naszych samolotów. To wielomiliardowa inwestycja, którą linia realizuje z myślą o środowisku. Jedyne, co Virgin Atlantic może zrobić to latać "czyściej", ekologiczniej i wydajniej, a produkt Airbusa nam to umożliwi. Samolot Airbus A330neo jest maszyną przyszłości - powiedział Corneel Koster, CCO linii Virgin Atlantic.

Linia Virgin Atlantic specjalizuje się w realizacji połączeń dalekodystansowych z Wielkiej Brytanii. Przewoźnik posiada w swojej flocie 10 maszyn Airbus A330-300, 1 maszynę Airbus A330neo, 9 maszyn Airbus A350-1000 oraz 17 maszyn Boeing 787-9 Dreamliner. Samolot Airbus A330neo o znakach rejestracyjnych G-VJAZ wykona swoją inauguracyjną rotację do amerykańskiego Bostonu. W sumie brytyjski przewoźnik zamówił 16 maszyn Airbus A330neo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama