British Airways i Virgin Atlantic wspólnie świętują otwarcie granic USA

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
09 listopada 2021 09:40
Linie British Airways i Virgin Atlantic wspólnie uczciły ponowne otwarcie amerykańskich granic dla zaszczepionych Europejczyków. Wczoraj (8.11) pierwsze rejsy obu przewoźników z Londynu Heathrow za Ocean Atlantycki wystartowały w tym samym momencie z dwóch równoległych dróg startowych.
Reklama
Po blisko dwuletniej przerwie Amerykanie otworzyli wczoraj (8.11) swoje granice m.in. dla zaszczepionych mieszkańców Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Ponowne otwarcie granic Stanów Zjednoczonych hucznie świętowano w Londynie, gdzie dwaj kluczowi przewoźnicy obsługujący rynek amerykański, czyli linie British Airways i Virgin Atlantic zjednoczyły siły, aby móc wspólnie celebrować ten ważny dla całego lotnictwa moment. Pierwsze, po wielomiesięcznym uziemieniu, dalekodystansowe samoloty obu linii lotniczych odleciały z Wielkiej Brytanii do USA w tym samym momencie.


W poniedziałek (8.11) chwilę po godzinie 8:30 maszyna Airbus 350-1000 o znakach rejestracyjnych G-XWBG w malowaniu British Airways opuściła londyńskie Heathrow i skierowała się w stronę lotniska im. Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku w ramach wyjątkowego rejsu o numerze BA1. Przelot potrwał nieco ponad siedem godzin. W tym samym momencie, na równoległej drodze startowej, samolot Airbus 350-1000 o znakach rejestracyjnych G-VJAM należący do Virgin Atlantic również odleciał ze stolicy Wielkiej Brytanii, aby po siedmiu godzinach lotu także wylądować w Nowym Jorku JFK.

To nie jedyna taka inicjatywa podjęta przez linię British Airways w ostatnich tygodniach. Dokładnie miesiąc wcześniej (8.10) przewoźnik zaplanował symboliczne zakończenie służby samolotów Boeing 747 w barwach brytyjskiej linii. Dwie maszyny miały po raz ostatni (symultanicznie) wystartować z Londynu Heathrow, aby podsumować blisko 50-letnią historię "królowej przestworzy" we flocie British Airways. Niestety, niekorzystne warunki pogodowe pokrzyżowały początkowe plany przewoźnika, więc ze względów bezpieczeństwa samoloty opuściły londyńskie Heathrow jeden po drugim.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama