Kolumbia do końca sierpnia zamknięta dla linii lotniczych i turystów

22 maja 2020 13:33
1 komentarz
Władze kolumbijskie aż do końca sierpnia zakażą liniom lotniczym przylotów do tego kraju. Oznacza to także, że co najmniej do tego czasu Kolumbia będzie niedostępna dla turystów.
Reklama
Informacje o planowanym przedłużeniu restrykcji dla międzynarodowego ruchu lotniczego oficjalnie potwierdziła minister transportu Angela Maria Orozco. Do 31 sierpnia br. Kolumbia nie będzie przyjmowała żadnych rozkładowych lotów zagranicznych, a przewoźnicy mają obowiązek niezwłocznego wycofania ze sprzedaży takich połączeń. Kilka tygodni temu podobną decyzję podjęła też Argentyna.

Granice Kolumbii od drugiej połowy marca pozostają zamknięte zarówno dla ruchu lotniczego, jak i drogowego. W związku z kwarantanną i wynikającymi z niej restrykcjami zawieszono ponadto loty krajowe oraz międzymiastowe połączenia autobusowe. Rząd zapowiedział, że w czerwcu niektóre ograniczenia będą już stopniowo znoszone, ale na razie nie dotyczy to publicznego transportu. Na szerszą skalę nadal nie będzie on funkcjonował.


W Kolumbii potwierdzono do tej pory ponad 18 tys. zachorowań spowodowanych zakażeniem koronawirusem, a 652 osoby z tego powodu zmarły.

Zamrożenie ruchu lotniczego na kilka kolejnych miesięcy oznacza dalsze problemy dla Avianki, która tworzy drugą pod względem wielkości grupę lotniczą na kontynencie południowoamerykańskim. Z powodu problemów finansowych przewoźnik wystąpił niedawno z wnioskiem o rozpoczęcie postępowania upadłościowego.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

gość_13540 2020-05-22 13:49   
gość_13540 - Profil gość_13540
Ale za to można polecieć do San Escobar. Tam tez ciepło.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy