×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolumbia do końca sierpnia zamknięta dla linii lotniczych i turystów


Władze kolumbijskie aż do końca sierpnia zakażą liniom lotniczym przylotów do tego kraju. Oznacza to także, że co najmniej do tego czasu Kolumbia będzie niedostępna dla turystów.


Informacje o planowanym przedłużeniu restrykcji dla międzynarodowego ruchu lotniczego oficjalnie potwierdziła minister transportu Angela Maria Orozco. Do 31 sierpnia br. Kolumbia nie będzie przyjmowała żadnych rozkładowych lotów zagranicznych, a przewoźnicy mają obowiązek niezwłocznego wycofania ze sprzedaży takich połączeń. Kilka tygodni temu podobną decyzję podjęła też Argentyna

Granice Kolumbii od drugiej połowy marca pozostają zamknięte zarówno dla ruchu lotniczego, jak i drogowego. W związku z kwarantanną i wynikającymi z niej restrykcjami zawieszono ponadto loty krajowe oraz międzymiastowe połączenia autobusowe. Rząd zapowiedział, że w czerwcu niektóre ograniczenia będą już stopniowo znoszone, ale na razie nie dotyczy to publicznego transportu. Na szerszą skalę nadal nie będzie on funkcjonował. 


W Kolumbii potwierdzono do tej pory ponad 18 tys. zachorowań spowodowanych zakażeniem koronawirusem, a 652 osoby z tego powodu zmarły. 

Zamrożenie ruchu lotniczego na kilka kolejnych miesięcy oznacza dalsze problemy dla Avianki, która tworzy drugą pod względem wielkości grupę lotniczą na kontynencie południowoamerykańskim. Z powodu problemów finansowych przewoźnik wystąpił niedawno z wnioskiem o rozpoczęcie postępowania upadłościowego

Fot. M. Stus
gość_e3686 - Profil
gość_e3686
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie