×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Argentyna do września zamknięta dla linii lotniczych


Rząd argentyński aż do września zakazał liniom lotniczym sprzedaży biletów na loty do tego kraju. Decyzja ta wywołała oburzenie w branży lotniczej, która jest już mocno osłabiona pandemią koronawirusa.


Od marca br. granice kraju są formalnie zamknięte dla ruchu pasażerskiego z wyjątkiem własnych obywateli wracających specjalnymi rejsami do domu. Nowe przepisy idą jednak znacznie dalej i zakazują sprzedawania oraz rezerwowania biletów na jakiekolwiek loty pasażerskie do i z Argentyny, a także z transferem przez jej terytorium do 1 września br. Uzasadnieniem wprowadzenia restrykcji jest walka z trwającą także na kontynencie południowoamerykańskim pandemią koronawirusa. W praktyce oznaczają one, że władze nie planują otwarcia kraju przez kilka kolejnych miesięcy i to bez względu na rozwój sytuacji epidemiologicznej. 


Tak daleko idący zakaz spotkał się z niezadowoleniem większości lotnisk oraz przewoźników obecnych na lokalnym rynku. Stanowi on znaczne obciążenie dla LATAM, która jest największą grupą lotniczą w Ameryce Południowej, ale również dla mniejszych, lokalnych linii czekających z niepokojem na wznowienie ruchu. Narzucone przez rząd restrykcje uderzają bezpośrednio także w interesy Aerolineas Argentinas, ale jak podkreślają komentatorzy, sytuacja państwowego przewoźnika jest o tyle lepsza, że może on liczyć na pomoc ze środków publicznych i dzięki temu przetrwać wielomiesięczny kryzys. Linie lotnicze i zarządcy lotnisk podkreślają również, że data ustalona w dekrecie rządowym w żaden sposób nie była z nimi konsultowana.  

Fot. D. Stanley (Flicr.com). 

gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie