Loty międzynarodowe zawieszone do 6 czerwca, krajowe do 31 maja

22 maja 2020 10:00
5 komentarzy
Zawieszenie lotów międzynarodowych będzie obowiązywało tydzień dłużej niż w przypadku lotów krajowych.
Reklama
W czwartek na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów, które zostało przygotowane przez Ministerstwo Infrastruktury. Wynika z niego, że zakaz w międzynarodowym ruchu lotniczym został przedłużony do 6 czerwca, a w krajowym do 31 maja.

"Z uwagi na obowiązywanie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest przedłużenie okresu obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym na kolejne 14 dni w odniesieniu do lotów międzynarodowych oraz na kolejne 8 dni w odniesieniu lotów krajowych" - czytamy w Ocenie Skutków Regulacji projektu.


Aktualnie obowiązujące rozporządzenie z 8 maja traci moc 23 maja. Nowe rozporządzenie ma wejść w życie dzień później.

Polskie Linie Lotnicze LOT planują wznowienie lotów krajowych od 1 czerwca. Przewoźnik poleci z Warszawy a wybranymi miastami w Polsce (poza Lublinem, Katowicami i Bydgoszczą) oraz z Krakowa do Gdańska. Dwa tygodnie później pojawią się kolejne trasy, w tym międzynarodowe - wynika z systemu rezerwacyjnego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_7141f 2020-05-23 13:17   
gość_7141f - Profil gość_7141f
Ciekawe kiedy PLL LOT zacznie faktycznie zwracać pieniądze pasażerom, którzy zwrócili swoje bilety i do dziś nie odzyskali pieniędzy... Ja czekam na 4.500 zł już dwa miesiące... Zgodnie z prawem na zwrot jest 7 dni!! Co Pan Milczarski na to??
gość_e2f23 2020-05-22 22:54   
gość_e2f23 - Profil gość_e2f23
PROTEST
zobacz link
usuniety 2020-05-22 13:42   
usuniety - Profil usuniety
Chyba nie tak do konca z tym ze cos jest rovione pod LOT.
Musi byc oczywiste ze i Lot potrzebuje jaknajszybciej latac. Kolejne ograniczenie z pewnoscia nie sa w smak zadnej lini.
Bardziej martwi sytuacja w Polsce pod wzgledem epidemi.
Liczba dziennych zachorowan wciaz jest porownywalna a to oznacza ze Polska slabo radzi sobie z problemem i za chwile okaze sie ze Polacy beda musieli w wielu krajach kwarantanny przechodzic. Obym sie mylil. Ale gdy czytam ze Polska nie zamierza otwierac sie na kraje jak Portugalia Wlochy Anglia czy Hiszpania to zdziwienie ogarnia i oby nie bylo tak ze to my zostaniemy w ogonie Europy ktora pozamyka sie przed obywatelami ktorych kraj poprostu nie testuje wiec jest epidemiologiczna zagadka...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy