Polska bez lotów do 23 maja

Marek Stus - Profil Marek Stus
08 maja 2020 19:35
18 komentarzy
W związku z pandemią koronawirusa Rada Ministrów po raz kolejny przedłuży zakaz wykonywania operacji lotniczych. Tym razem będzie on obowiązywał do 23 maja br.
Reklama

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów regulujące tę kwestię wejdzie w życie 10 maja br. Przepisy zabraniają do 23 maja br. wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe i krajowe.


Oznacza to, że na terenie kraju przez kolejne dwa tygodnie nie będą mogły być wykonywane żadne regularne rejsy komercyjne. Zakazy nie obejmują lotów towarowych i przewożących pocztę, a także operacji General Aviation samolotami dysponującymi do 15 miejsc pasażerskich. Do końca bieżącego miesiąca wszystkie loty rozkładowe już wcześniej odwołały Polskie Linie Lotnicze LOT.

Fot. D. Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_6d5ec 2020-05-14 13:33   
gość_6d5ec - Profil gość_6d5ec
@gość_daa01 : a ile razy juz pomopwalismy nasza kase z podatkow do tej firmy ?
Moze juz nalezy skonczyc z tym cyrkiem nieodpowiednich decyzji, no chyba ze Ty bedziesz osobiscie sponsorowac calosc tej pomocy. Gdzie indziej nasze pieniadze sa potrzebne.
gość_49cfc 2020-05-12 12:47   
gość_49cfc - Profil gość_49cfc
gość_b7555: dopóki nie zostaną odblokowane granice to uruchamianie lotnisk nie będzie miało zbyt dużego sensu, a zakaz lotów może być przedłużany nawet nie po to żeby którejkolwiek linii robic dobrze, ale po to, by nie wywoływać większego ciśnienia na otwarcie granic. Gdyby rynek u nas był nieco inny, to loty krajowe mogłyby zacząć funkcjonować, ale u nas byłoby to całkowicie nieekonomiczne bez połączeń za granice. Można mieć nadzieje, ze skoro MOL zapowiedział wznowienie lotów na lipiec, to Lot może chcieć wyjść krok przed niego i tym razem zakaz nie będzie już przedłużany, odblokują lotniska i od 1.06 samoloty wrócą do latania.
gość_69641 2020-05-12 08:01   
gość_69641 - Profil gość_69641
@gość_daa01 Jednorazowa pomoc swojej spółce może nawet byłaby w porządku. Problem zaczyna się gdy co chwilę się jej pomaga marnując przy tym pieniądze, bo wpadają do worka bez dna, i utrudniając życie obywatelom, bo rząd w podstępny sposób na wszelki sposób próbuje uwalić konkurencję.
Obywatel traci podwójnie bo nie dość, że staje się biedniejszy, to nie może nawet polecieć gdzie chce bo ma wybór: albo lecieć tanio ale jechać 300 km do lotniska, albo lecieć z Warszawy LOTem za 5-krotność ceny konkurencji.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama